14 жовтня, у велике православне свято Покрови Пресвятої Богородиці, у нашій державі відзначають 68-му річницю створення Української Повстанської Армії. У міському Палаці культури відбулася урочиста академія з нагоди річниці створення УПА та Дня українського козацтва, - повідомляє прес-служба Луцької міської ради. Присутні представники влади, духовенства, ветерани УПА вшанували хвилиною мовчання загиблих борців за волю України. Вихованці Волинського обласного військового ліцею з посиленою фізичною підготовкою поклали квіти до пам»ятного знаку, де постане пам»ятник Степанові Бандері, до пам»ятника летунам УНА, генералу Алмазову, розстріляним в»язням Луцької тюрми. Звертаючись до присутніх, Луцький міський голова Богдан Шиба закликав «шанувати минуле, розуміти, як багато маємо зараз і, як легко можемо втратити здобуте. Під покровом Пресвятої Богородиці маємо боротися за Україну, як і 20 років тому. Іншої долі у нас немає». Із нагоди свята Богдан Шиба вручив Подяки міського голови активістам, ветернам повстанського руху: Василю Кушніруку, Тетяні Барбелюк, Анастасії Грабовській, Антону Костюку, Ользі
Лавренчук та Вірі Шевчук.

 

ДОВІДКА: УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.
    Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування, четвертування людей в тюрмах НКВД на Західній Україні з 1939р. по 1941р. та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німецького фашизму і Московського більшовизму.