На базі Технічного університету Данії розроблено новий зразок самовідновного комп\'ютерного процесора, який нині проходить апробацію в американському космічному агентстві НАСА. Керівник досліджень професор Ян Медсен розповів, що в основу регенерації комп\'ютера було покладено здатність людського організму до самовідновлення.
Нова технологія дістала неофіційну назву "електронна ДНК". "Ми придумали новий зразок комп\'ютера, який не потребує спеціального центрального процесора. Натомість він працює з мережею невеликих клітин, які виконують його роль. Ці клітини отримують сигнали від електронної ДНК на певній частоті. Всі команди виконуються в клітинах, несучи в собі в собі певні інструкції. Якщо гине одна з біологічних клітин, інші можуть зайняття її місце", - говорить Ян Медсен.
Учений запевняє, що біологічний комп\'ютер не варто розглядати як якусь "безсмертну машину". Нову розробку вчених слід сприймати як рішення, здатне до самовідновлення після фізичних ушкоджень. Поки машина не відновить втрачені клвтини, їхні обчислювальні функции виконуватимуть інші. "Такий підхід надійніший, чим традиційні ПК, коли вся велика система залежить від одного чи двох ЦПУ", - зазначає учений.
Нова розробка вчених використовуватиметься у тих сферах науки і техніки, де особливо важлива здатність комп\'ютерів до безперебійної роботи - у космосі і на великих океанічних глибинах. Саме це й привернуло увагу НАСА до нового процесора. У космічному відомстві повідомили, що пристрій нині проходить тестування в лабораторії реактивного руху. Перші результати цього тестування будуть оприлюднені в наукових колах уже в листопаді.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає