Як повідомила прес-служба Луцької міськради, вчора відбулось засідання колегії управління охорони здоров’я на тему «Підсумки діяльності комунальних лікувально-профілактичних закладів міста за 9 місяців 2010 року».
Під час заходу начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель розповів, що протягом цього року у лікувальних закладах встановлено безпечні кисневі станції, відновлено роботу кабінетів водолікування та встановлено фізіотерапевтичні процедури у поліклініці № 2, створено локальні комп’ютерні мережі у поліклініці № 2 і в міській клінічній лікарні, розділено швидку й невідкладну допомогу, підготовлено до відкриття студентську поліклініку.
Також систематично ведеться профілактична робота: місячники, вакцинації, щеплення. На жаль, щодо щеплень у людей часто виникають застереження, однак медики попереджають: це перевірений спосіб застрахувати себе від хвороб. Зокрема, за повідомленням головного санітарного лікаря Луцька Івана Ульчака, тільки завдяки профілактичній роботі медиків цьогоріч виявлено 88 нових хворих на туберкульоз. І саме завдяки вчасній реакції лікарів цього року не виявлено сезонного підвищення рівня захворюваності на ГРЗ та грип.
Головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич зазначила, що медики працюють на позитивний імідж лікарняного закладу, адже основне – це задоволеність пацієнта. Вона також висловила вдячність міському голові Богданові Шибі за сприяння у виділенні коштів на ремонт даху лікарні, її відділень, сходових кліток.
Лікарі відзначили, що зараз значно підвищився рівень свідомості громадян, вони навчилися краще контролювати лікувальний процес, однак про власне здоров’я ще дбають недостатньо. Так, Лариса Духневич розповіла, що показник летальності у міській клінічній лікарні найменший серед міських лікарень інших областей і становить 2%. Однак причини смертей – це, в основному, інфаркти, цироз печінки, кровотечі, тобто те, чого можна було б уникати, якщо дбати про своє здоров’я і вчасно звертатися до лікаря.
Коментарі
коментарів немає