Кажуть, що якщо людина може дарувати добро нічого не очікуючи взамін, то воно сторицею до неї повертається. «Зроби крок собі назустріч – стань волонтером і зміни світ на краще» – саме таким принципом керуються молоді люди, які вирішують дарувати частинку свого тепла та доброти іншим. Саме вони часто змінюють життєві долі, інколи навіть цього не помічаючи… Саме волонтери дають найголовніше, на що може сподіватися людина – надію та любов.


Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував «круглий стіл», присвячений активізації волонтерської роботи щодо допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах
, - повідомляє прес-служба Луцької міськради.
За словами, директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліни Галан, головні цілі заходу – обмін досвідом по створенню волонтерських організацій, створення  волонтерських клубів, ресурсного центру волонетрів, сторінки волонтерів на Громадському порталі Волині, забезпечення стажування волонтерів в органах державної влади, проведення спільних заходів, акцій.  


У Центрі сформовано банк даних родин, які опинилися у складних обставинах, яким надаються різного роду соціальні послуги. Також нещодавно тут створено Кабінет екстреної допомоги (Ковельська, 4, 2-й поверх), куди усі бажаючі допомогти, можуть принести речі домашнього вжитку, одяг, книги та ін. 


Центр надає не лише соціальні, соціально-психологічні, юридичні послуги. Його працівники також займаються організацією дозвілля для діток, які опинилися у складних життєвих обставинах. Цього року в рамках такої роботи вже було проведено дванадцять акцій, частина з них відбулася спільно з громадськими організаціями. Завдяки співпраці Центру з різними організаціями, діти безкоштовно відвідали цирк, «Адреналін-сіті», атракціони у Центральному парку культури та відпочинку. Власне, саме для такої роботи, чи не найбільше не вистачає помічників. До слова,  при Луцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  також створена Школа волонтерів. Молоді люди навчаються усіх аспектів соціальної та інформаційної роботи, як теоретично, так   і практично.


Аби залучити до волонтерства молодь, Центр запланував серію брифінгів безпосередньо у навчальних закладах Луцька.
Керівник молодіжного Центру становлення та розвитку особистості «Нова генерація» благодійного фонду «Добра новина» Наталія Бачевська каже, «що молоді люди можуть впливати на долю міста, долю інших людей, але немає людини, яка могла б їх направити». За словами Наталки, на базі їхнього Центру діє клуб «Рідні серця». Заняття у  ньому проходять у формі ігор та тренінгів та присвячені темам сім’ї, родини, друзів. У клубі «Творці історії» підлітків вчать стратегічно мислити, розповідають про волонтерство, про те, що людина сама обирає свій життєвий шлях.
Майже рік тому «Нова генерація» почала співпрацювати зі службою у справах дітей Луцької міської ради. На базі Центру денного перебування служби громадська організація проводить безкоштовні гуртки з театрального мистецтва, брейк-дансу, вокалу.
Ще один напрямок роботи Центру становлення та розвитку особистості – проведення благодійних акцій по збору коштів для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Наталка Бачевська каже, що волонтерської допомоги їм дуже не вистачає, адже ідей багато і самі їх реалізувати вони не в силі.
Допомоги волонтерів потребує і кримінально-виконавча інспекція Луцького міського відділу УМВС у Волинській області. Її начальник, підполковник внутрішньої служби Мирослава Хлистік зауважує, що ця структура займається людьми, які засуджені, але не позбавлені волі.
– Найчастіше на злочини ідуть особи, які опинилися у складних життєвих обставинах або виховуються у неблагополучних  сім’ях, – каже Мирослава Андріївна. – Цим дітям не вистачає людей, з якими вони б захотіли поспілкуватися і які б могли їх психологічно підтримати. Тому думаю, що волонтери – це якраз ті люди,  з якими вони змогли обговорити свої проблеми, організувати цікаве дозвілля.
Не вистачає волонтерів і у громадській організації для людей з особливими потребами «Стимул». Голова її правління, Денис Клименко наголошує, що «часто люди замикаються у чотирьох стінах через те, що мають певні обмеження. У них менше можливостей себе реалізувати, їм важко дістати потрібну інформацію. У таких ситуаціях на поміч стають волонтери». Сам Денис не на словах знає про усі ці проблеми. Хлопець не бачить від народження. Однак, незважаючи на виклик долі, він не лише дуже освічена людина, а й вчить інших, як бути успішними у житті.  
Кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічної та вікової психології, керівник Центру волонетрів ВНУ ім. Лесі Українки Людмила Потапчук розповідає, що в університеті на кожному факультеті створені волонтерські загони, за якими закріплені ті чи інші реабілітаційні центри, сиротинці та інші соціальні заклади.
За словами кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри соціальної педагогіки Ігоря Остапйовського, «рівень цивілізованості суспільства і зрілістю громадянського  суспільства визначається його ставленням до знедолених верств населення». Ігор Євгенович каже, що у рейтинзі щодо надання благодійної допомоги серед 135 країн світу Україна займає 132 місце (!).