У ході дослідження фахівці показували дітям віком від чотирьох до десяти років зображення рельєфних або сильно затінених фігур, зокрема, зображення людських слідів на піску. Кожній дитині пропонувалося оцінити, опуклим або увігнутим є зображений предмет.
Правильна з точки зору дорослої людини відповідь передбачає, що об\'єкт освітлений згори. Мозок дорослих людей в принципі сприймає верхнє освітлення за базове, за винятком тих випадків, коли явно видно, що джерело освітлення є в іншому місці.
Більшість дітей не вважають, що об\'єкт освітлений згори - в ході експериментів з\'ясувалося, що кількість правильних відповідей збільшується зі збільшенням віку випробуваного. Однак навіть у десять років сприйняття дитини недосконале - на думку вчених, остаточно вона починає бачити навколишній світ так само, як дорослі, тільки в 13 років.
Нагадаємо, раніше канадські вчені дійшли висновку, що ступінь батьківського піклування в ранньому дитинстві безпосередньо пов\'язаний з роботою генів, що визначають якість взаємодії нервових клітин головного мозку дитини.
За матерiалами: Lenta.ru
Коментарі
коментарів немає