Започаткована в другій половині 2009 року під час шведського головування в Євросоюзі ініціатива енергоефективності й екологічного партнерства у Східній Європі (The Eastern Europe Energy Efficiency and Environmental Partnership - E5P) незабаром буде впроваджуватися в Україні. Її мета - забезпечення інвестицій і проведення реформ, які сприятимуть розвитку енергозберігаючих технологій, зокрема в системах опалення українських міст.
Наступного тижня відбудеться засідання відповідного органу Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), який є основним розпорядником фондів на інвестицію, де розглядатимуться правила розподілу фінансових ресурсів на цей проект.
Як передає власний кореспондент УКРІНФОРМу, про це у Любліні під час нещодавньої конференції "Східне партнерство - стратегія на 2011 рік і наступні роки" повідомив спеціальний представник Міністерства закордонних справ Швеції Андерс Хенріксон.
Він зазначив, що на реалізацію проекту в рамках E5P протягом п'яти років вже передбачено 91 млн євро. Зокрема, Єврокомісія призначить на це 40 млн євро, уряд Швеції - 20 млн євро, Данія, Норвегія, США, Естонія, Латвія таРумунія загалом ще 17 млн євро. Свій внесок у реалізацію проекту планують здійснити також Польща, Чехія та Словаччина. Крім того, український уряд виділить на це з держбюджету 10 млн євро.
На початку 2011 року в Києві відбудеться засідання групи учасників проекту E5P, де вирішуватимуться питання його реалізації в Україні, а також можливе поширення цієї ініціативи на інші країни "Східного патнерства" - Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан. Водночас представник МЗС Швеції наголосив, що реалізація програм E5P буде неможливою, якщо український уряд не погодиться на пропозиції європейських партнерів.
"Дослідження ЄБРР показує, що якщо Україна максимально заощаджувала б енергію, то фактично не потребувала б імпорту газу з Росії. Звичайно, це сьогодні нереально, але це слід мати на увазі й потрібно прагнути до енергозбереження у всіх сферах економіки країни", - сказав в коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу А.Хенріксон.
Він повідомив, що згідно з планами, проект реалізовуватимуть в 24-х великих і середніх містах України. "Енергозбереження в системах опалення міст принесе свої позитивні результати вже в короткостроковій перспективі. Тому варто витрачати кошти на реалізацію цього проекту", - резюмував він.
Конференція "Східне партнерство - стратегія на 2011 рік і наступні роки" організована спільно Польським інститутом міжнародних справ (PISM) і представництвом Єврокомісії в Польщі. Її метою було ознайомлення з планами угорського і польського головування в ЄС в 2011 році щодо подальшої реалізації проекту "Східного партнерства".
Коментарі
коментарів немає