Комісія з боротьби з бюджетним дефіцитом при адміністрації США розробила рекомендації, які, якщо їх прийме конгрес, можуть стати одними із найбільш непопулярних рішень за час правління президента Барака Обами.

Серед пропозицій, які, за задумом співголів комісії, призведуть до зниження бюджетного дефіциту, - скорочення темпів зростання суми прожиткового мінімуму, що використовується в системі соціального страхування; поступове підвищення пенсійного віку з 62-66 років до 69 та скасування низки податкових пільг, у тому числі популярного серед американців іпотечного процентного відрахування (вирахування відсотків, сплачених за іпотечними кредитами, з доходів фізичної особи при розрахунку рівня прибуткового податку).

Також проект передбачає скорочення бюджетних витрат на систему соціального медичного забезпечення Medicare.

Комісія оприлюднила перші пропозиції після засідання в середу, проте вони є всього лише проектом, і для того, щоб могли стати законодавчою ініціативою, їм необхідно пройти затвердження повним складом комісії з 18 членів і набрати, як мінімум, 14 голосів. Проект підготовлений двома співголовами комісії: екс-головою апарату Білого дому при адміністрації демократа Білла Клінтона Ерскайном Боулзом і колишнім сенатором-республіканцем Аланом Сімпсоном - і оприлюднений через трохи більше тижня після проміжних виборів до конгресу, на яких більшість у палаті представників завоювали республіканці. Республіканська партія критикує чинну адміністрацію за надмірні бюджетні витрати і неможливість приборкати бюджетний дефіцит, що склав за підсумками 2010 фінансового року 1 трлн 294 млрд доларів, або 8,9% від ВВП.

"Проблема дуже серйозна, і її рішення буде дуже болючим. Скорочення витрат передбачається проводити після поділу їх на дві групи: пов\'язані з нацбезпекою і не пов\'язані. Також у проекті передбачено відмову від будь-яких запозичень до 2015 року. Новий склад конгресу розробить схему запозичень після 2015 року... Планується повернути рівень бюджетних витрат на докризовий рівень, при цьому зберігши фінансування модернізації інфраструктури та освіти", - йдеться в поширеному комісією документі.

Комісія наводить попередні викладки, згідно з якими її план дозволить скоротити бюджетний дефіцит в 2015 році до рівня у 2,2% від ВВП, до 2020-го - до рівня в 1,4% від ВВП, а в 2040-му році вийти на профіцитний бюджет. При цьому, відзначає комісія, зниження обсягу внутрішнього боргу буде відбуватися не за рахунок зростання ВВП, а за рахунок зниження витрат.

Нагадаємо, раніше прем\'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що підвищення пенсійного віку українців стане можливим тільки після того, як буде впроваджена накопичувальна система пенсійного страхування.

У свою чергу заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Нестор Шуфрич повідомив, що Україна спробує переконати Міжнародний валютний фонд у тому, що пенсійний вік потрібно підвищувати пропорційно збільшенню тривалості життя громадян.

За матерiалами: РИА Новости