Російська «Транснафта» заявила, що більше не потребує використання
нафтопроводів «Одеса-Броди» і «Дружба». З 2011 року компанія зможе
прокачувати нафту по альтернативних напрямах за межами України і
Білорусії, передає ТСН.
За словами першого віце-президента АК «Транснафта» Михайла Арустамова, Росія активно використовувала маршрути «Броди-Одеса» і «Броди-Південний», коли у неї була нестача експортних потужностей. Але в результаті введення в експлуатацію трубопровідної системи «Східний Сибір-Тихий океан» цей дефіцит різко скоротився.
У січні 2011-го з початком щорічного перекачування 15 млн тонн нафти до Китаю він практично зникне. «Завантажувати чужі портинав збиток своїм ми, звичайно, не будемо», - сказав Арустамов.
За його словами, з урахуванням найближчої перспективи запуску порту в Усть-Лузі в Ленінградській області «Транснафта» не залежатиме від країн, по території яких проходять трубопроводи. Михайло Арустамов уточнив, що завантажувати другу чергу Балтійської трубопровідної системи планується нафтою, яка зараз прокачується по нафтопроводу «Дружба» через Білорусь до Гданську, а також тому, що йде по «Броди-Одеса» і «Броди-Південний».
Після цього, за його словами, будуть усунені загрози зниження обсягів нафтовидобутку, які виникали через проблеми з транзитерами.
У той же час у Мінпаливенерго вважають, що заява компанії пов'язана швидше з високими тарифами на прокачку, ныж з появою альтернатив. А експерти зазначають, що повна відмова від цих напрямів навряд чи можлива.
Магістральний нафтопровід «Одеса-Броди» побудований у 2001 році для транспортування каспійської нафти. Україна протягом двох років безуспішно намагалася домовитися про транспортування по ньому каспійської нафти в прямому напрямі. Не отримавши пропозицій з боку компаній, які видобувають нафту в Казахстані, Кабмін в кінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному режимі. Довжина трубопроводу становить 9 млн тонн.
Коментарі
коментарів немає