Сьогодні у Луцьку, в Інформаційному Центрі Європейського Союзу при Волинському національному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні презентувало свою екологічну політику.

Ключовою темою була проблема зменшення викидів парникових газів в атмосферу, адже це дуже сильно відображається на кліматі світу. На думку Олексія Кокоріна, головного експерта проекту ЄС «Підтримка імплементації Кіотського протоколу», навіть зміна температури на 2°С може призвести до дефіциту прісної води. Він зазначає, що для України такої проблеми не буде, але тим не менш, можна очікувати великих повеней, або ж засух. Олексій Кокорін, зазначає, що сумарна кількість опадів істотно не зміниться, тим не менш, можуть бути великі снігопади, та сильні дощі. Експерт радить завчасно готуватись до таких ситуацій.

Усім країнам рекомендовано зменшити викиди парникових газів принаймні на 20% у порівнянні з показниками 1990 року, збільшити використання енергії з відновлювальних джерел, та зменшити споживання енергії шляхом покращення енергоефективності.

 

ДОВІДКА: Кіо́тський протоко́л — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферупарникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети].

Протокол зобов'язує розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008-2012 роках до рівня 1990 року.

Кіотський протокол  — додатковий документ до Рамкової конвенції ООН зі змін клімату, підписаної 1992 року на міжнародній конференції в Ріо-де-Жанейро. Конвенція набрала силу у 1994 році. Сам протокол прийнято в Кіото11 грудня1997 року. Період підписання протоколу відкрився 16 березня1998 року і завершився 15 березня1999 року. Кіотський протокол почав діяти з 16 лютого2005 року.

На сьогоднішній день підписали та ратифікували протокол 187 країн, в тому числі більшість промислово розвинутих країн, крім США, які підписали але не ратифікували угоду.

Ним було узгоджено, що країни-учасниці зобов'язані зменшити середньорічні обсяги викидів парникових газів в період 2008—2012 рр. в середньому на 5,2 % (у порівнянні з 1990 р.). Окреме зобов'язання щодо їх зниження взяли Японія — на 6 %, США — на 7 % та ЄС — на 8 %. В межах ЄС на окремі країни були накладені різні обмеження. Зокрема, в червні 1998 року Міністри навколишнього середовища країн ЄС своєю постановою зобов'язали Австрію зменшити їх викиди на 13 % (для порівняння: північні країни ЄС зобов'язались досягти максимального їх пониження, на 28 %).