Президент Віктор Янукович пообіцяв, що країна виконає всі вимоги, висунуті Євросоюзом, в першій половині 2011 року.

Для того, щоб безвізовий режим став для українців реальністю, Україні потрібно зробити чимало:

1. Запровадити біометричні закордонні паспорти. Вони будуть містити спеціальний чіп, на який можна записувати інформацію про його власника: фото, відбитки пальців, зразок голосу, знімок райдужної оболонки очей.

2. Створити єдиний міграційний орган. Поки що українська влада не вирішила, хто буде займатися всіма питаннями міграції.

3. Створити електронний демографічний реєстр. Держава буде зберігати інформацію про кожного громадянина в електронній уніфікованій формі.

4. Ратифікувати конвенцію Ради Європи про захист персональних даних. Мова йде про обмеження доступу до автоматизованих баз даних, що містить відомості про громадян.

5. Облаштувати кордони. Зокрема, потрібно посилити охорону кордонів з країнами Європи, а також закінчити демаркацію українсько-російського морського кордону. Також необхідно запровадити систему електронного декларування товарів, щоб полегшити пересування людей і товарних потоків через кордони.

6. Вирішити проблему нелегалів. Від України будуть вимагати виконувати договір з ЄС про реадмісію. Тобто  повертати на батьківщину нелегальних мігрантів з третіх країн. Також вимагатимуть повідомляти Інтерпол про всі кримінальні справи, які порушуються в Україні.

7. Реформувати судову систему за європейськими нормами. Іншими словами Україна повинна знизити рівень корупції.

Крім того, Євросоюз дуже непокоїть ситуація з дотриманням в Україні демократичних стандартів. У Брюсселі Януковичу натякнули, що для зближення з ЄС, влада має більше піклуватися про демократію в країні.

"Наше зближення буде залежати від (стану -ред.) загальних цінностей: демократії, прав людини", - заявив на саміті голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Слова єврочиновника доповнив президент ЄС Герман ван Ромпей. "Демократія, верховенство права, закону, повага до прав людини - це базові цінності, і ми хочемо їх реалізації на практиці", - сказав ван Ромпей, звертаючись до Януковича.

Крім того, за інформацією газети "Комерсант-Україна", на закритих переговорах представники ЄС повідомили Віктору Януковичу, що від ситуації з демократією в Україні також залежать переговори щодо угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, наприкінці жовтня під час засідання Ради закордонних справ ЄС у Люксембурзі був прийнятий документ щодо лібералізації візового режиму. В ньому зазначалось, що автоматичного скасування віз для України не буде.