На офіційному інтернет-сайті Європейського парламенту (ЄП) оприлюднений проект резолюції щодо України, який буде проголосований 25 листопада.

Одним з основних пунктів документа є той факт, що згідно статті 49 угод про Європейський Союз, Україна може подати заявку на членство в ЄС як і будь-яка інша європейська країна, яка дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права.

Європарламент зазначив, що Україна має європейську перспективу і міцні історичні, культурні й економічні зв'язки з ЄС, є одним з ключових партнерів серед країн Східного партнерства, роблячи значний вплив на безпеку, стабільність і процвітання всього континенту.

Крім того, ЄП вітає досягнення консенсусу українським урядом і опозицією щодо євроінтеграційних спрямувань України і її довгострокової мети стати членом ЄС.

Зазначимо, що, на думку Європарламенту, незважаючи на те, що місцеві вибори 31 жовтня і були проведені з дотриманням всіх правил, проте не встановили нових позитивних стандартів.

Також у документі повідомляється, що через недоліки виборчого законодавства, якому не вдалося захистити право діючих політичних партій брати участь у виборах, такі партії як «Батьківщина» не змогли зареєструвати своїх кандидатів у декількох округах і брати участь у виборах.

«Відмічаючи той факт, що виборче законодавство ще є предметом дискусій, звертаємо увагу на необхідність поліпшення даного законодавства, вітаємо виконану роботу в співпраці з експертами Європейського Союзу і ОБСЄ, зазначаємо, що проект удосконаленого Виборчого кодексу був переданий у Верховну Раду для розгляду, підкреслюємо, що прозорість виборчого процесу залежить від ясності законодавчої бази, закликаємо українські власті забезпечити ухвалення цього закону вчасно і задовго до парламентських виборов 2012 року», - мовиться в проекті документа.

Європарламент підкреслив ключову роль України в забезпеченні енергетичної безпеки ЄС, важливість активізації співпраці між Україною і ЄС в області енергетики.

ЄП закликав Україну виконувати свої зобов'язання, що витікають з сумісної декларації ЄС-Україна міжнародної інвестиційної конференції з модернізації газотранспортної системи України.

Представники Європарламенту зазначили, що якщо Україна націлена на модернізацію ГТС, їй необхідно забезпечити прозорі, ефективні і якісні послуги транзиту через модернізовану ГТС.

Нагадаємо, затвердження Європарламентом критичної відносно України резолюції вже двічі переносилося - 21 жовтня і 10 листопада.

Голова комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Борис Тарасюк (НУ-НС) вважає, що на цьому тижні Європарламент ухвалить резолюцію щодо ситуації в Україні.

 

повідомляє «ForUm»