Космічний корабель "Союз ТМА-19" з російським космонавтом та двома астронавтами НАСА на борту, що благополучно приземлився у п\'ятницю в Казахстані, доставив на Землю проби і касети з результатами проведених на борту біологічних експериментів, у тому числі клітини рослин, за допомогою яких вчені сподіваються створити нові ліки.
У складі 25-ї експедиції на Міжнародну космічну станцію росіянин Федір Юрчихін та американці Даглас Уїлок і Шеннон Уокер провели на орбіті майже півроку - 162 доби. За цей час екіпаж "Союзу" здійснив серію наукових досліджень, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Бі-бі-сі.
Екіпаж "Союзу" доставив на Землю детектори, демонтовані з манекена "Матрьошка-Р", за допомогою якого вчені досліджують вплив радіації на людський організм. Крім того, космонавти привезли пенал з "космічними довгожителями" - клітинами женьшеню і стефанії рожевої, які два місяці перебували на орбіті. Нещодавні дослідження показали, що в умовах космічного середовища продуктивність клітин женьшеню зросла на 20-30%. У ході нинішньої експедиції вчені хотіли закріпити ці властивості, щоб отримати ефективнішу лінію клітин для виробництва нових ліків, у тому числі - від онкологічних захворювань.
"Союз" приземлився на чотири дні раніше від запланованого строку, оскільки влада Казахстану оголосила про закриття повітряного простору в зв\'язку з проведенням саміту ОБСЄ, який відбудеться в Астані 1-2 грудня.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає