Про це йдеться в складеній ЄБРР "Доповіді про перехідний процес за 2010 рік", яку презентували в Київській школі економіки. Прогнози озвучили головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф і старший регіональний економіст ЄБРР Олександр Пивоварський.

Допомогти приборкати інфляцію в Україні має підвищення незалежності НБУ і вибір в якості головного завдання регулятора підтримки стабільності цін, вважають екперти ЄБРР.

"Але ризики спаду ще значні. Частково вони відображають невпевненість щодо здатності уряду виконати зобов'язання, взяті ним на себе в рамках підтриманої МВФ програми", - говориться в документі.

Ключовим пріоритетом економічної політики України ЄБРР вважає стабілізацію державних фінансів.

Серед пріоритетних напрямків структурних реформ ЄБРР називає поліпшення ділового клімату (розробка справедливих процедур вирішення спорів, забезпечення чесної роботи судів і органів держуправління, вирішення проблем із власністю на землю та відшкодуванням ПДВ).

Також ЄБРР зазначає необхідність реформ у газовій сфері (після підвищення цін на газ до рівня імпортних необхідно реструктуризувати і корпоратизувати "Нафтогаз", вважають експерти).

Третім пріоритетним напрямком структурних реформ ЄББР називає консолідацію роздробленого фінансового сектору та подальше підвищення його прозорості, розробку стратегії зменшення ролі державних фінустанов. Також експерти рекомендують Україні зменшити участь держави в діяльності націоналізованих банків та в подальшому їх продати.

 

За матеріалами: tochka.net, Київська школа економіки,