Ювелірна компанія R Holt&Co купує устаткування, яке дозволить максимально знизити використання золота, пише Financial Times, - і одночасно в Британії в листопаді на 400% в порівнянні з листопадом 2009 року підскочили продажі золотих державних монет. Британський Монетний двір закуповує нові преси, щоб встигати за попитом.

Причина контрасту - у зростанні цін на золото, який з 2001 року склав 450%. Золото б'є рекорд за рекордом: у вівторок впала чергова історична висота - $1430 за тройську унцію. До кінця тижня відбулася корекція - $1390.

Структура попиту на золото почала змінюватися в кризу. За даними World Gold Council, в 2009 році інвестиційний попит склав 1959 т, а ювелірний - 1759 т. У II кварталі попит ювелірів знизився на 18% в порівнянні з I кварталом, в III кварталі - зріс на 25% до рівня II кварталу. Але цей попит підтримали кілька країн: Китай, Туреччина, Росія і Гонконг, де прикраси розглядаються як інвестиція, пише World Gold Council, в інших країнах попит на прикраси з золота падає.

"Якщо інвестиційний попит на золото знизиться, варто починати хвилюватися. Тому що попит з боку ювелірів зараз вже майже відсутній", - запевняє Вальтер де Вет, керівник департаменту досліджень Standard Bank. "Ми бачимо серйозне зрушення в бік срібла і недорогоцінних металів", - говорить Філіп Клапвяйк, керівник GFMS, консалтингової компанії по дорогоцінним металам.

Мода веде ювелірів і споживачів геть від золота. Бестселерами в британській ювелірної мережі Ernest Jones були срібні браслети. За словами Коліна Вагстафф, директора з маркетингу Signet, що володіє Ernest Jones, споживання ювелірної продукції буде більше залежати від брендів і від зовнішнього вигляду, в продукції будуть використовуватися альтернативні метали.

Зростання ціни золота не пузир, вважає гендиректор Kinross Тай Берт, на ринку золота створюється ситуація ідеального шторму: якщо невизначеність продовжиться - інвестори як і раніше будуть довіряти золоту, якщо економіка відновиться - зросте ризик інфляції, а це знову благотворно відіб'ється на цінах на метал.

Власник NR Investment Натаніель Ротшильд, навпаки, упевнений, що на ринку золота зріє міхур, який лопне, як тільки зміцняться валюти.

 

За матеріалами: "Ведомости"