Американські вчені з університету Чикаго проводять експерименти на мавпах, з метою створення нейроінтерфейсу, який дасть змогу керувати різними технічними засобами безпосередньо за допомогою мозку. Відмінність нової системи полягає у наявності зворотного зв\'язку.
Ранні експерименти у цій галузі базувалися лише на візуальному сприйнятті. Експерименти, проведені групою вчених університету Чикаго під керівництвом Ніколаса Хатсуполаса, показали, що піддослідні мавпи демонструють велику точність керування курсором за наявності зворотного зв\'язку. Сигнали піддослідних передаються комп\'ютеру за допомогою електродів, імплантованих у мозок. Для того, щоб зрушити курсор з місця, мавпі потрібно лише подумати про це.
На першому етапі експерименту, піддослідні рухали курсор лише за допомогою думки, на другому - рухи курсора синхронізувалися з рухами лап мавп за допомогою спеціальних рукавичок, забезпечуючи зворотний зв\'язок, що значно підвищило точність керування. У майбутньому новий інтерфейс допоможе паралізованим пацієнтам за допомогою технічних засобів здійснювати широкий спектр дій: керувати роботизованими маніпуляторами, використовувати комп\'ютер, грати в ігри і так далі. Крім того, можливе створення функціональних екзоскелетів, керованих силою думки з підтримкою технології зворотного зв\'язку, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Society for Neuroscience.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає