Королівський монетний двір у Великобританії фіксує найбільш активний попит на золоті монети за всю свою історію, яка налічує понад тисячу років.

Директор відділу пам'ятних монет Дейв Найт заявляє, що продажі золотих монет, що карбуються британським монетним двором, підскочили в листопаді на 400% і "стали рекордними для окремого місяця за всю нашу історію".

Як повідомляє Financial Times, найстаріший монетний двір у світі готується до подальшого збільшення попиту, зокрема, закуповуються нові гідравлічні преси для підприємства поблизу Кардіффа (Уельс). Крім цього, ювелірні компанії вивчають нові технології, які дозволять їм скоротити обсяги споживання золота.

Так, інтерес до золотих монет минулого місяця і останнім часом в цілому випереджає попит на ювелірні вироби. З 2001 року ціни на золото злетіли на 450%, і разом з їх зростанням змінилася структура попиту на дорогоцінний метал і його пропозиції.

Тенденція останніх 10 років, протягом яких спостерігається скорочення продажів золотих ювелірних виробів, змушує експертів замислитися над тим, що якщо реальний попит на дорогоцінні метали сповільнюється, чи не втрачені  традиційні основи ринку золота.

Сильний попит на золоті прикраси зберігається зараз лише в деяких країнах Азії (перш за все в Індії) і Близького Сходу.

Нагадаємо, голова лондонської аналітичної фірми GFMS Ltd. Філіп Клапвейк прогнозує, що ціни на дорогоцінні метали продовжать зростати в наступному році.

Так, золото в 2011 році досягне пікової позначки в діапазоні від $ 1600 до $ 1615 за тройську унцію, середня ціна за рік буде вищою $ 1400 за унцію.

Крім того, за словами голови відділу роботи з найбагатшими клієнтами швейцарського банку UBS Джозефа Стадлера, побоювання другої хвилі кризи підвищують попит на золоті злитки та акції гірничорудних компаній, а також індексні фонди (ETF).

У зв'язку з побоюванням про стан економіки найбагатші люди планети скуповують золото тоннами, виводячи кошти з фінансового сектора.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна