Голова держави Віктор Ющенко вніс до парламенту проект змін до держбюджету на 2008 рік, які спрямовані на подолання наслідків стихійного лиха у шести областях країни. Як повідомляє прес-служба Президента, законопроект розроблено у зв\'язку з необхідністю проведення невідкладних робіт з подолання наслідків стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 року у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях і призвело до масових підтоплень та руйнувань житлових будинків, громадських будівель, ліній електропередач та інших об\'єктів життєзабезпечення населення, сільськогосподарських угідь.
Президент переконаний, що прийняття цього закону дозволить вжити невідкладних вичерпних заходів щодо ліквідації наслідків стихійного лиха, допомогти постраждалим, забезпечити стабілізацію ситуації в областях, які зазнали дії стихії.
Отже, у поданому главою держави законопроекті пропонується збільшити:
- доходи Державного бюджету на 4092,0 млн.грн., у тому числі за загальним фондом - на 3336,6 млн. грн., за спеціальним фондом - 755,4 млн. грн.;
- видатки Державного бюджету на 4092,0 млн. грн., у тому числі за загальним фондом - на 3336,6 млн. грн., за спеціальним фондом - 755,4 млн. грн.
Додаткові видатки Державного бюджету передбачено спрямувати на:
- ліквідацію наслідків стихійного лиха на об\'єктах дорожнього господарства державної власності - 801,9 млн. грн., з них 46,5 млн. грн. за загальним фондом та 755,4 млн. грн. за спеціальним фондом;
- проведення аварійно-рятувальних робіт, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, ліній зв\'язку, об\'єктів дорожнього господарства комунальної власності, систем енерго-, газо- та водопостачання, інших систем житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, порушених сільськогосподарських угідь шляхом встановлення цільової субвенції обласним бюджетам постраждалих регіонів - 3090,1 млн. грн.;
- збільшення резервного фонду - 200 млн. гривень.
При цьому Президент наполягає на тому, що необхідно використовувати реальні джерела збільшення доходів державного бюджету. На його думку, скасування в поточному році вексельної форми розрахунків зі сплати ПДВ при митному оформленні товарів та підвищення митної вартості товарів дозволило забезпечити виконання планових показників за зазначеним видом доходів у першому півріччі поточного року на 141,3% (67% від плану на рік), що дає підстави збільшити прогнозні показники ПДВ з ввезених в Україну товарів. Таке збільшення пропонується у обсязі 3336,6 млн. грн. (за загальним фондом).
Крім того, у першому півріччі поточного року до спеціального фонду державного бюджету мобілізовано акцизного збору із ввезених на територію України товарів 73,5% від плану на рік. У зв\'язку з цим пропонується збільшити доходи до спеціального фонду за цією статтею на 755,4 млн. грн.
Використання ж ризикових джерел додаткових доходів, зокрема таких як збільшення ставок податків і зборів у середині бюджетного року, Президент вважає за неможливе, оскільки це може призвести до невиконання доходної частини бюджету, що поставить під загрозу фінансування в повному обсязі заходів з ліквідації стихійного лиха.
Законопроект представлятиме у парламенті перший заступник керівника Секретаріату Президента України - представник Президента у Кабінеті міністрів Олександр Шлапак.