Про це свідчать дані опитування, проведеного агентством Bloomberg.
Так, виходу однієї або декількох країн з єврозони до 2016 року очікують 59% респондентів, у тому числі 11% прогнозують, що це відбудеться в найближчі 12 місяців.
Між тим, опитані Bloomberg глобальні інвестори не зійшлися в думці щодо того, чи загрожує єврозоні остаточний колапс. Так, думки розділилися практично порівну. При цьому більшість тих, хто вірить у розвал єврозони, чекають його не раніше, ніж через п\'ять років.
Більшість опитаних висловили вотум довіри Іспанії, тоді як думки про ймовірність дефолту Португалії розділилися.
За оцінками експертів, уряди європейських країн мають посилити заходи боротьби з борговою кризою, щоб не втратити довіру ринку.
"Хвороби Європи були підліковані, але поки для цього використовували тільки пластир. Декілька країн-учасниць єврозони не йшли за встановленими вимогами і тим самим викопали собі глибоку яму", - наголосив старший віце-президент Indiana Trust Company Тед Джарвіс.
Нагадаємо, аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody\'s опублікували жорстке попередження про те, що навіть з програмами зі скорочення дефіциту бюджету і урізування державних витрат деякі "периферійні" економіки єврозони залишаться дефолтними і потребують перебудови.
"Важко не зробити висновок, що кінця боргової кризи не буде", - відзначили аналітики Moody\'s.
За матерiалами: Інтерфакс-Україна
Коментарі
коментарів немає