Вербна неділя – одне з найважливіших християнських свят, яке відзначається за тиждень до Великодня. З цим святом пов'язано багато давніх традицій, звичаїв і заборон. Що потрібно обов'язково зробити, а чого робити категорично не можна – в матеріалі РБК-Україна.
Читайте також: Офіційно: звичного посвячення верби та великодніх страв у храмах цьогоріч не буде, – ПЦУ
Вербну неділю в Україні відзначають 12 квітня. Варто зазначити, що католики в цей день відзначають Великдень. Православні християни відзначають в цей день Вхід Господній в Єрусалим.
Головною традицією цього свята є освячення гілочок верби. Для цього парафіяни йдуть на ранкову службу в церкву, а потім приносять ці гілочки в будинок, щоб захистити його від бід, злиднів і зберегти добробут в родині. У 2020 році вся Україна на карантині через коронавірус, тому відвідування церкви заборонені й служби транслюватимуть онлайн.
З гілочками верби пов'язана давня традиція. Освяченими прутиками злегка б'ють один одного зі словами: "Не я б'ю – верба б'є! Верба хлест – б'є до сліз!". Вважається, що удари вербою у свято захищають від пристріту і псування.
Вербні нирки вважаються талісманом, які можуть додати чоловікам силу, а жінкам лікують безпліддя. У відварі вербових нирок купали маленьких дітей, щоб зняти жар.
Що потрібно зробити у Вербну неділю
Це свято вважається сімейним, тому провести його потрібно в колі близьких. Також обов'язково потрібно освятити гілочки верби, які треба зірвати рано-вранці, до сходу сонця. Освячені гілочки ставлять у будинку біля ікон та зберігають протягом року.
Вербна неділя випадає на період Великого посту, тому всі страви на столі повинні відповідати. Однак у свято на стіл можна додати рибні страви, червоне вино і спекти печиво з пісного тіста з горіхами або сухофруктами.
Читайте також: Травневі свята 2020: скільки днів будуть відпочивати українці
У цей день можна пересаджувати кімнатні рослини й вважається, що вони будуть відмінно рости та приносити фінансове щастя.
Що заборонено робити у Вербну неділю
Не можна виконувати фізичну роботу, шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням
Всі страви потрібно приготувати заздалегідь, через те, що кухонні клопоти теж під забороною
Не можна сваритися і допускати негативні думки, не можна відмовляти у проханні
Не можна розчісувати волосся. Напередодні свята потрібно розчесати волосся і кілька волосинок опустити у воду, щоб позбутися від головного болю. На свято цією водою полити водою вербу і сказати: "Вода, лийся на землю разом з головним болем".
Не можна влаштовувати великі святкування і гуляння, не можна відвідувати розважальні заклади.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає