Вчені з National Ignition Facility (Національний комплекс лазерних термоядерних реакцій Ліверморської національної лабораторії імені Е. Лоуренса) готові розпочати системні інтегровані експерименти на установці, яка може стати прототипом невичерпного джерела енергії, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на веб-сайт проекту.
Ця установка, оснащена найпотужнішими у світі лазерами, буде виробляти енергію, що в декілька разів перевищує затрачену для її роботи. Будівництво установки обійшлося приблизно в 4 мільярди доларів. Вона займає площу більшу, ніж три футбольних поля, і має висоту, рівну висоті десятиповерхового будинку. У надрах цієї установки буде відбуватися перетворення кульок з водню на термоядерну енергію під впливом лазерного променя.
Установка, вважають експерти, є важливим етапом у справі здійснення керованого термоядерного синтезу. Вона ж повинна дати поштовх до будівництва електростанцій лазерного термоядерного синтезу. У майбутньому цей експериментальний пристрій, на будівництво якого пішло півтора десятиріччя, може стати основою для створення безмежних джерел енергії для всього світу.
Унікальна установка складається з 192 лазерів. Промені лазерного світла фокусуються на кульці із замороженого водню. Ці кульки мають діаметр 2 міліметри, виготовлення однієї такої кульки обходиться в 40 тисяч доларів. Після потрапляння лазерного променя великої потужності на водневу кульку відбувається вибух, при цьому на дуже короткий час виникає величезний тиск і температура порядку ста мільйонів градусів. Ці умови близькі до умов, які існують всередині ядра зірок. У цих умовах відбувається реакція термоядерного синтезу, водень перетворюється на гелій, виділяючи при цьому безліч енергії.
На даний момент потужності установки вистачає на те, що б зробити два підпали водню на добу. Для безперервної термоядерної реакції потрібно мінімум десять лазерних імпульсів на секунду. Такого значення частоти імпульсів вчені планують досягнути до 2040 року.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає