Пані Кравчик - студентка Волинського національного університету імені Лесі Українки і знайома з непростою ситуацією з молодіжним безробіттям зсередини, адже працює в Молодіжному обласному центрі праці і щодня має справу з молодими випускниками. Вона вважає, що проблема не працевлаштованості полягає не лише у відсутності робочих місць. Подолати безробіття можна шляхом тісної співпраці між державою, роботодавцями та молодими спеціалістами. Обовязково потрібно залучити студентів, але не лише старших курсів, але й початківців. Адже молоді люди часто не уявляють своєї професії у практичній реалізації і дивляться на ринок праці та потребу у своїй професії крізь «рожеві окуляри».
Першим кроком у реалізації проекту стало проведення круглого столу на тему «Безробіття на Волині: шляхи попередження та подолання», учасниками якого стали представники міського, районного та обласного центрів зайнятості, обласного молодіжного центру праці, підприємств області (потенційних роботодавців), представників вузів (центрів кар’єри), а також студенти. Усі дійшли висновку, що проблему безробіття потрібно вирішувати спільно і починати потрібно зі школярів та студентів-першокурсників.
В рамках проекту налагоджено тісну співпрацю з середніми спеціальними та вищими навчальними закладами області. Виші отримують необхідну методичну та інформаційну допомогу у створенні Центрів планування кар’єри та працевлаштування студентів. Як розповіла реалізаторка проекту, основну ставку в подоланні молодіжного безробіття потрібно робити на створення Центрів кар’єри, які, в свою чергу, надаватимуть допомогу у кваліфікації, налагоджуватимуть співпрацю з підприємствами та установами області, організовуватимуть додаткові стажування. Головне, щоб студенти усвідомили, що отримання диплому про вищу освіту – це лише перший крок до професійної кар’єри. Проблема безробіття виникає через нестачу практичних знань та вмінь, потрібних для роботи, від незнання елементарних речей: як складати власне резюме, оформлювати листи та правильно відповідати на телефонні дзвінки.
Зараз продовжуються зустрічі-консультації та навчання в районах для студентів, адже саме випускники районних закладів потребують послуг Центрів кар’єри найбільше. Навчальні заклади у районах радо приймають підтримку та допомогу, адже в рамках проекту проводяться навчання для представників студентського самоврядування, що допомагає боротися з пасивністю студентів. Пані Кравчик розповіла, що готується до друку порадник з розвитку та діяльності центрів кар’єри, що допоможе зорієнтуватися студентам на ринку праці.
Приємно, що молоді люди не бояться труднощів та беруться за вирішення таких проблем як молодіжне безробіття, пишуть проекти та намагаються використати набутий досвід та свіжі погляди з користю для суспільства.
Коментарі
коментарів немає