Керівник проекту Світлана Ковальчук вважає, що до молодих жінок часто ставляться упереджено, при прийомі на роботу перевагу часто надають чоловікам. Най її думку, головна причина цього - це незнання жінками своїх прав та обов’язків, невміння себе захистити самостійно. Не менш вагомим нюансом є те, що здебільшого жіноча молодь не має потрібних навичок в тій чи іншій сфері діяльності, не знає правил ділового спілкування. Реалізація проекту полягає в тому, щоб реально допомогти молодим жінкам здобути усі найпотрібніші навички та вміння.
В рамках проекту було проведено навчання для безробітних та соціально-незахищених жінок з комп’ютерної грамотності, діловодства, основ ділового спілкування та конфліктології, основ підприємницької діяльності, бізнес-планування та основ бухгалтерського обліку і оподаткування. Цікавою формою реалізації цього проекту є пересувний мобільний консультпункт для надання допомоги сільській жіночій молоді. Жінкам розповідали як вони можуть, керуючись чинним законодавством, відстояти свої права, обов’язки, досвідчені тренери розвивали творчі та лідерські здібності. Головна мета таких зустрічей полягала в тому, щоб допомогти молодій жінці усвідомити власні здібності та зайняти своє місце у суспільстві. Таких консультацій було проведено більше 20 у Ковельському, Горохівському, Ківерцівському, Володимир-Волинському, Шацькому, Рожищенському районах та у Нововолинську.
Проект має позитивні наслідки, адже в його рамках учасники проходять стажування на підприємствах та організаціях області. Зараз продовжується інформаційно-консультаційний супровід учасниць, який полягає в наданні психологічної допомоги, юридичних консультацій. Кваліфіковані консультанти розповідають жінкам про різні аспекти працевлаштування, започаткування власної справи та тонкощі самостійного пошуку роботи.
«Мені дуже близька проблема жінок, які не мають змоги зреалізувати себе в житті, досягти чогось більшого, хоча прагнуть змін всією душею. Реалізація проекту допомогла уже сотням жінок, особливо із сіл, зробити перший крок на зустріч своїм мріям. Молоді жінки в нашому суспільстві часто емансиповані і керуються нав’язаними догмами та поглядами, не знаючи своїх прав. Часто молоді люди не вміють володіти елементарними комп’ютерними програмами, інші – невпевнені в собі, треті – не знають як розпочати власну справу. Допомогти жіночій молоді розвивати власні здібності, не боятися зробити перший крок, боротися за власне місце під сонцем – мета проекту», - розповідає Світлана Ковальчук.
Керівник проекту вважає, що він буде дуже доцільний саме для сільської молоді, адже часто в навіть талановиті представниці чарівної половини людства через недостачу знань та навичок перетворюються на домогосподарок та не можуть самостійно заробляти собі на життя. Внаслідок реалізації усіх заходів, жінки мають змогу довідатись не лише про юридичні тонкощі, але й отримати психологічні та професійні поради, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації.
Коментарі
коментарів немає