Міністерство охорони здоров\'я має намір проаналізувати доцільність скасування переходу на зимовий час в Україні, повідомив міністр охорони здоров\'я Ілля Ємець."Якщо говорити про літній часу, я хочу зробити аналіз за деякими епідеміями в зимовий час, а потім робити пропозиції щодо літнього часу", - сказав він.

Міністр відмовився прокоментувати рішення Росії про скасування переходу на зимовий час, зазначивши, що воно було прийнято, виходячи з ситуації в цій країні, а в Україні потрібно приймати рішення, орієнтуючись на власну ситуацію.

Ємець також зазначив, що міністерство зараз інтенсивно аналізує ситуацію в охороні здоров\'я і найближчим часом готується вийти зі своїми ініціативами.

Нагадаємо, вчора, 8 лютого, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що з осені цього року в країні буде скасовано перехід на зимовий час. Він зазначив, що "необхідність адаптуватися пов\'язана і зі стресом, і з захворюваннями" і що скасування такого переходу буде корисним.

***

Вперше переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку з метою економії енергетичних ресурсів було проведене у Великобританії в 1908 році. Сама ідея економії енергоресурсів шляхом переведення стрілок належить одному з авторів Декларації незалежності США Бенджаміну Франкліну. У самих же США перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

У даний час сезонне переведення стрілок здійснюється приблизно в 70 країнах з 192 держав світу. Режим переведення стрілок застосовується на всіх широтах від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах.


За матерiалами: Українські новини