Перший заступник міського голови Святослав Кравчук виступив з доповіддю «Про підсумки роботи підприємств, організацій, аварійних та диспетчерських служб і забезпечення життєдіяльності міста у 2010 році та завдання щодо покращення техногенної та екологічної безпеки на 2011 рік» під час загальноміської розширеної наради.

 

За повідомленням Святослава Кравчука, минулого року в обласному центрі Волині мали місце такі надзвичайні ситуації та події: порушення при експлуатації газового та електричного обладнання, що призвело до виникнення пожеж; підтоплення вулиць та будинків внаслідок тривалих опадів та весняної повені; 6 випадків загибелі людей на воді; 3 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни при проведенні земляних робіт; 604 аварійні ситуації на водогонах; 2 випадки розливу ртуті у навчальних закладах міста; погіршення якості води у поверхневих водних об’єктах та якості атмосферного повітря в місті; незадовільний стан питної води у шахтних колодязях району Вересневе; забруднення ґрунтів побутовими відходами; порушення санітарно-епідеміологічного законодавства при виготовлені та реалізації харчових продуктів; вітровали в наслідок проходження атмосферних фронтів територією міста.

Кількість пожеж в минулому році зросла на 45%, з 93 випадків до 135 у 2010 році, якими нанесено збитків на суму 1,2 мільйони гривень. У 2010 році зареєстровано 1258 ДТП, в результаті яких загинуло 6 осіб, травмовано 138. Залишається складною криміногенна ситуація.

 

Протягом 2010 року до Луцького МВ УМВС у Волинській області надійшло близько 15 тисяч заяв про злочини та пригоди. Понад 3 тисячі – злочини загально-кримінальної спрямованості, 855 – тяжких і особливо тяжких злочинів, 1592 – крадіжки майна. Близько половини злочинів залишились не розкритими.

У 2010 році зафіксовано зростання кількості аварійних ситуацій на водогонах – до 604 випадків (практично 2 в день). Це веде до погіршення якості питної води. Із 308 кілометрів існуючих водогінних мереж 70% – замортизовані, а за 2008-2010 роки замінено лише близько 13 кілометрів. Із 55 артезіанських свердловин КП «Луцькводоканал», на які повинні бути створені 3 пояси зон санітарної охорони, огороджено лише 18.

 

Перший заступник зазначає, що очисні споруди каналізаційних стоків потребують капітального ремонту та модернізації, оскільки фактичні концентрації за такими показниками, як завислі речовини, нафтопродукти, нітрати, залізо, та, за бактеріологічними показниками, на межі допустимих, що при незначному навантаженні може призвести до перевищення концентрації забруднюючих речовин, які потрапляють в річці Стир з неочищеними стоками.

Стан захворюваності населення напряму пов’язаний зі станом та якістю навколишнього середовища в місті і, особливо, якістю атмосферного повітря. Основним забруднювачем атмосферного повітря в місті є автомобільний транспорт. Понад 94% забруднюючих речовин потрапили в повітря від пересувних джерел забруднення. На кожного жителя обласного центру в середньому припало по 69 кілограмів шкідливих речовин.

Протягом року міськрайонною СЕС проведено 2217 обстежень об’єктів торгівлі та громадського харчування. У 52% випадків виявлені порушення. Знято з реєстрації близько 8 тонн небезпечної харчової продукції, тимчасово припинялась робота на 44 об’єктах, обмежувався асортимент у 25 закладах торгівлі та ресторанного господарства, відсторонено від роботи 259 осіб за не проходження періодичного медичного огляду.

Минулого року до міської служби оперативного реагування надійшло близько 19,5 тисяч звернень від громадян міста. Загальна кількість їх у минулому році становила понад 20 тисяч, що майже на 2,5 тисячі менше, ніж у 2009 році. Основні питання, з якими звертаються мешканці міста, це прориви водопровідних мереж, затоплення підвалів та зовнішньої каналізації, звернення про відсутність опалення чи його незадовільний режим, низьку температуру гарячої води, відсутність зовнішнього освітлення, роботу ліфтів тощо.

Завдяки оперативній та злагодженій роботі служби 15-80 та аварійно-диспетчерських служб міста, реагування на звернення відбувається від 20-ти хвилин до 4-5 годин, в залежності від складності аварійної ситуації.