У понеділок 21 лютого 2011 року в приміщенні Волинського прес-клубу відбулася презентація проекту Ківерцівського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив «Покращуємо соціальні послуги у віддалених районах через підвищення ефективності діяльності інститутів громадянського суспільства», що отримав фінансову підтримку Міжнародного фонду «Відродження».

«На сьогодні третій сектор на районному рівні Волинської області представлений дуже малою кількістю НДО. І якщо говорити про їх професійність, можна сказати, що вона є дуже низькою. Майже всі НДО діють ізольовано і намагаються вирішувати проблеми самостійно, не звертаючись за допомогою до державних та муніципальних органів влади та представників бізнесу», – говорить керівник проекту Ірина Гайдучик.

За її словами, органи державної влади не співпрацюють з третім сектором, тому що не бачать у них рівноправного партнера, не довіряють їм.  А бізнес, який міг би долучитись до розв’язання цих проблем не знає про діючі НДО, не довіряє і не бачить ефективності їх роботи, тому їх не фінансує. Лише за злагодженої роботи можна впроваджувати ефективні зміни та надавати якісні соціальні послуги. 

На зустрічі були присутні заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту при Волинській державній адміністрації Ігор Дмитришин, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петро Лавринюк, голова студентського самоврядування Волинської області Анастасія Шевчик та представники ЗМІ. Ігор Дмитришин зауважив, що на разі значно зміцнилося громадянське суспільство і можливості впливу неурядових організацій. Водночас він зазначив, що, незважаючи на роботу третього сектору, їх розвиток залишається слабким. Особливо це стосується районного рівня, де організації взагалі діють розрізнено і не мають можливості комунікувати між собою, бачити реальні позитивні і ефективні практики вирішення питань місцевого значення. Слабкою ланкою й досі залишається співпраця цих організацій з органами місцевого самоврядування. Цим організаціям потрібні практичні механізми співпраці з місцевою владою, прозорі та зрозумілі процедури обміну інформацією між собою, можливості доступу до здобуття практичних навичок для підвищення своєї професійності.

Анастасія Шевчик додала, що студентська молодь дуже радо сприйняла цей проект, адже це прекрасна можливість отримати додаткові знання, взяти участь у тренінгах та заходах, які розвиватимуть професійні здібності.

Своє слово щодо важливості та актуальності цього проекту сказав і Петро Лавринюк. Він планує допомагати керівнику проекту залучати до співпраці потужні громадські організації Луцька, щоб вони розвивали свої представництва на районному рівні. Адже районна ланка в плані розвитку інститутів громадянського суспільства відстає від обласної. Проект, який реалізовує Ірина Гайдучик дуже потрібний для нашої області, адже молодь у районах, не має такої можливості розвитку як в обласному центрі.

Задля досягнення мети покращення професійних якостей у роботі та наданні соціальних послуг районними громадськими організаціями відбулось підписання «Меморандуму про співпрацю Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив м. Ківерці із Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту при Волинській ОДА».

В межах проекту планується підвищити ефективність та професійність діяльності інститутів громадянського суспільства, створити можливості для обміну досвідом та у  реалізації громадських ініціатив між громадськими організаціями, використовуючи при цьому новітні медіа.