У заході  взяли участь начальник відділу екології Луцької міської ради Борис Сорока, начальник управління містобудування та архітектури Юрій Казмірук, начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель, головний державний санітарний лікар міської санепідстанції Іван Ульчак, науковці та представники установ, організацій, підприємств міста. 


    На початку роботи присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих від стихії у Японії. У своєму виступі начальник відділу екології Борис Сорока наголосив на тому, що антропогенне навантаження на навколишнє середовище спричиняє виникнення та посилення екологічної небезпеки для життя і здоров’я людей та довкілля. 


    Щодо ситуації у Луцьку, він, зокрема, сказав:  «Екологічна ситуація у місті не є критичною, але проблем та недоліків вистачає. І над їх вирішенням потрібно працювати». Загальний обсяг викидів в атмосферне повітря у місті становить 14, 5 тис. тонн. На одного мешканця міста припадає 69 кг шкідливих речовин. Індекс забруднення у Луцьку залишається вище середнього по Україні. Найбільшим забруднювачем атмосфери міста є транспорт. У Луцьку зареєстровано близько 60 тисяч авто, тож саме від транспорту минулого року в повітря потрапило 13,7 тис. тонн шкідливих речовин. 


    Покращити стан атмосферного повітря можуть зелені насадження. Проте, як розповів начальник управління містобудування та архітектури Юрій Казмірук, лише 3,8% території міста займають зелені насадження загального користування, а нормативний показник на людину становить 16 кв. м. У Луцьку ж він значно нижчий – 6,6 кв. м. 


   Як повідомляє прес-служба  Луцької міської ради,  під час конференції також розглянули питання щодо впливу клімату на стан довкілля, шляхів зменшення негативного впливу міського сміттєзвалища на стан довкілля, основних чинників погіршення стану деревних насаджень міста Луцька та сутності генетично-модифікованих продуктів харчування. 


    За результатами конференції буде видано «Екологічний бюлетень». До нього увійдуть усі озвучені доповіді та рекомендації.