Прес- конференція була присвячена висвітленню негативної інформації на сесії обласної ради, коли голова Волинської ОДА Борис Клімчук заявив, що проти інституту розвитку людини університету «Україна» відкрита кримінальна справа.

 

 За словами ректора Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» Романа Карпюка, останніх чотири місяці на інститут «проводиться тиск».  Він це пов’язує  з тим, що він став депутатом Волинської обласної ради від ВО «Батьківщина». Як розповів ректор, після закінчення місцевих виборів в університет «Україна» увірвалися без попередження більше двадцяти правоохоронців. Згодом почали визивати на допити працівників ВУЗу, яких тримали по 6-8 годин.

 

«Дзвонять додому, погрожують, обзивають деякі правоохоронці. І постійно йде тиск від голови Волинської облдержадміністрації», – розповідає ректор.

 

Під час перевірок із інституту вилучили 38 комп’ютерів через те, що на них були поставлені неліцензійні програми.  Кілька комп’ютерів було вилучено із бухгалтерії, що спричинило затримку виплати заробітної плати працівникам ВУЗу на 3 тижні.

 

Роман Карпюк розповів, що після початку цих перевірок  його покликав на зустріч  голова Волинської ОДА Борис Клімчук , який запропонував йому проголосувати за «їхню кандидатуру на голову обласної ради». Ректор відмовився. «Нічого, крім бізнесу» - заявив тоді Борис Клімчук.

 «Проголосуєш так, як я сказав, значить, всі питання інституту, ніяких проблем не буде» –цитує Клімчука ректор «України».

Роман Карпюк розповів, що за 11 років роботи інституту жодної копійки від держави він не отримав.

Дані прокуратури про 7  проданих автомобілів ректор вважає – недостовірною інформацією та розповідає, що автомобілі передавала виконавча служба у місті Любомль. При передачі все було законно. Існують відповідні документи, які зараз знаходяться в прокуратурі.

 

«Коли я був в Любомилі, то дізнався, що є конфісковані автомобілі і ми можемо їх отримати. Ми отримали сім автомобілів. Там були автомобілі різні, але нам виділили такі, можна сказати, одні з найгірших, але якщо вони давали їх нам безкоштовно, ми їх взяли», – каже Роман Карпюк.

Жоден автомобіль не був на ходу. Ректор наголосив, що для того, щоб поставити цей транспорт на облік, органи МРЕВ відмовляли в реєстрації

 «Ми їх взяли не на інвалідів, як написано, ми їх взяли на виконання статутних цілей. Тобто для своєї господарської діяльності», – заперечуючи заяви з боку прокуратури, сказав ректор.

За словами Романа Карпюка, щоб можна було використовувати автомобілі, в кожен з них треба було вкласти не менше 2 тисяч доларів.

Ректор розповів - «Цілий рік ці автомобілі простояли за корпусом. Нам треба було ще збільшити штат охоронців, для того щоб їх охороняти. Ми не могли йти на такі затрати і тому шукали можливість куди ті автомобілі. Ми ці автомобілі не продавали, ми шукали де їх зберігати. І жоден з працівників нашого інститут грошей за них не отримав. На даний момент як мені повідомили працівники міліції  вони заарештовані».

Ректор не знає звідки в прокуратурі  взялась цифра 32 тисячі гривень.каже, що хай прокуратура і пояснює  цю цифру. Роман Карпюк