З настанням сухої погоди в області різко збільшується ймовірність виникнення пожеж у лісах, на торфовищах. Як правило, причинами великих пожеж, що нищать зелені насадження та охоплюють значні площі торфополів, стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалювання сухої трави, незагашені багаття у лісі та дитячі пустощі з вогнем.
При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії і навіть житлові будинки, – йдеться у зверненні головного МНСника області. Напередодні пожежонебезпечного періоду в області здійснюються активні підготовчі заходи до проведення лісокультурної кампанії 2011 року та з метою охорони та захисту лісів у пожежонебезпечний період. Про персональну відповідальність попереджені голови сільських рад, які у свою чергу зобов’язані пояснити селянам, що спалювати посуш категорично заборонено. Працівникам лісового господарства варто завчасно подбати про належні умови для відпочинку волинян на узліссях. Головам райдержадміністрацій та керівникам органів місцевого самоврядування, аби мати змогу вчасно реагувати на найменші випадки загоряння посуші, слід передбачити належні видатки на придбання пального для пожежної техніки підрозділів місцевої пожежної охорони, працівники якої першими будуть реагувати на випадки загорянь у лісах та на торфовищах. А усіх школярів освітянам слід ретельно проінструктувати щодо недопущення забавок з сірниками та петардами. У цьому їм допомагатимуть і члени дружин юних пожежників-рятувальників, що кожного року активно включаються до пожежно-профілактичної роботи серед дорослого населення і серед однолітків.
Працівники підрозділів управління МНС в області перевірили готовність лісохімічних станцій до імовірного виникнення пожеж. Усі заходи, запропоновані працівниками МНС щодо приведення пожежної техніки лісових господарств у бойовий стан, лісівники зобов’язалися виконати до 1 квітня.
Такі перестороги, як свідчить практика, не марні. Кілька років тому вигоріло близько 30 гектарів трави у фруктовому саду поблизу села Милуші Луцького району. Щоб приборкати пожежу рятувальним підрозділам довелося вдатися до останнього способу – зустрічного випалювання – оскільки через сильне полум’я безпосередньо гасити край охопленої полум’ям території було неможливо. Цей спосіб гасіння радикальний і водночас найбільш небезпечний, проте вогнеборці професійно впоралися із надскладним завданням, врятували сотні фруктових дерев й не допустили розповсюдження вогню на житлові будинки, пилораму та поруч розташований ліс.
Безперечно, недбайливі господарі, які спалюватимуть суху траву та торішнє листя, будуть притягнуті до відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні громадяни сплатять штраф від 17 до 51 гривні. Якщо ж порушниками є посадові особи, для них сума покарання дещо вища – від 51 до 170 гривень. Та й 245-у статтю Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу», що передбачає не тільки накладання штрафу на паліїв, але й позбавлення волі, ніхто не відміняв.
Володимир Грушовінчук закликав волинян бути украй обережними із вогнем, нагадати правила пожежної безпеки дітям, демонструючи на власному прикладі їх дотримання, застеріг також водіїв, які палять за кермом, не стати винуватцями пожежі, адже іноді для цього достатньо навіть недопалка, кинутого з вікна автомобіля на узбіччя.
Зупинити випалювання посуші, створити натомість компостні ями, куди й скласти торішні відходи – це єдино правильний варіант. Саме таким чином волиняни зможуть навести лад у господі без ризику спалити хату чи хлів, а крім того перестануть задихатися в диму, що у наших містах і селах на початку теплої весняної пори не рідкість.
У випадку виявлення невеликих загорань посуші рятувальники рекомендують спробувати загасити їх підручними засобами, водою, гіллям, вогнегасником, затоптати чи закидати піском. Якщо ж пожежа масштабна – терміново викликати пожежно-рятувальні підрозділи за номером «101».
Коментарі
коментарів немає