Завідувач відділення Волинського обласного наркологічного диспансеру, керівник Центру психології і психотерапії Людмила Пащук зауважила, що катастрофічна статистика тримається от уже добрий десяток років, щоправда, раніше пацієнти наркодиспансеру були старшими:середньостатистичний алкоголік був чоловіком років сорока, який після проходження курсу реабілітації повертався у нормальне життя. Вражає необізнаність людей у питаннях, які стосуються законності, купівлі, виробництва та споживання алкоголю. Полковник міліції, начальник відділу дільничих інспекторів УМВС України у Волинській області Олександр Медвєдев розповів: більшість жителів сіл вважають, що «варити самогон для себе» є цілком законною справою. Про це повідомляє прес-служба Луцькради.


Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зауважив: «Піднята сьогодні проблема є вчасною, оскільки вона як хвиля, то підіймається, то опускається. То нею займається держава, то нею займаються громадські організації, то нею ніхто не займається. Окремо вирішити це питання без підняття духовного рівня кожної особи не є можливим».


Присутні за «круглим столом» дійшли висновку, що в Україні гостро стоїть питання відсутності витверезників. Людей у різних стадіях алкогольного сп'яніння найчастіше забирає швидка допомога, обслуговують карети здебільшого жінки, які не в силах подолати п'яних дебоширів.

 

Налагодити слід і співпрацю з громадськими організаціями, які активно пропагують здоровий спосіб життя та всебічно сприяють хворим на алкоголізм у подоланні їх недугу. Радує активна позиція духовенства. Так, за минулий рік завдяки співпраці священика, співзасновника Волинського православного братства тверезості ім. Святого Праведного Іоанна Кронштадського із департаментом підприємництва Луцької міської ради, вдалося розмістити серію соціальної реклами на біл-бордах та сіті-лайтах міста з антиалкогольною тематикою.


Керуючий Волинською єпархією УПЦ, митрополит Луцький і Волинський Ніфонт розповів про створення братства
тверезості: «Я подякував Богу за те, що з'явилася людина, яка захотіла показати, як можна врятуватися. І хоч ми всіх не обіймемо, адже кожен, хто потрапив в тенета цієї проблеми, повинен зробити вибір сам, церква завжди готова працювати у цій сфері».


Начальник управління освіти Олег Гребенюк розповів, що на базі навчальних закладів міста постійно відбувається анкетування дітей на схильність до вживання алкоголю, зараз виявлено 143 такі дитини. Насторожує ситуація, що склалася з рекламою алкоголю у місті: окрім рекламних щитів та транспорту, у місті розташовано понад 200 малих архітектурних форм - на більшості з них реклама алкоголю. На завершення зібрання було вирішено подати звернення до депутатського корпусу міської ради та Волинської Ради Церков, підняті питання та зібрану по них інформацію.

 

Довідка: в Україні щороку від алкоголю гине понад 40 тисяч осіб, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я Україна - на першому місті у світі за рівнем вживання алкоголю дітьми.