Заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк провів засідання обласної Координаційної Ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. Розглядалося питання виконання Регіональної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки.
Як зауважив Олександр Курилюк, згадана Програма стосується не тільки інтересів охорони здоров’я, а і інших органів і установ, таких як освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, управління Міністерства внутрішніх справ, Державного департаменту України з питань виконання покарань та ін. Тому у вирішенні зазначеної проблематики важливі комплексність і координованість дій. Також, на думку Олександра Курилюка, варто максимально зосередити зусилля на профілактиці суспільно небезпечних захворювань. Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.
З початку епідемії (1996 рік) в області виявлено близько трьох тисяч ВІЛ-позитивних осіб. На сьогодні на Волині проживає 1918 ВІЛ-позитивних (152,65 на 100 тис. населення), з них - 36 діти. Антиретровірусну терапію отримують 247 осіб, з них - 32 дитини. Передбачено достатнє фінансування для забезпечення обстеження населення (майже 1 млн грн у 2010 році та пропорційне збільшення фінансування до 2013 року), та для забезпечення безкоштовними молочними сумішами дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями. Щоправда недостатньо коштів передбачено для фінансування профілактичних програм та для роботи з уразливими групами населення (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу, чоловіки, що мають нетрадиційну статеву орієнтацію). Фінансування заходів для роботи з вказаними групами населення передбачено за рахунок коштів Гранту Світового Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією, яке триватиме до середини 2012 року.
З метою забезпечення доступу населення області до консультувань з проблем ВІЛ/СНІДу та обстежень на наявність антитіл до ВІЛ в області забезпечена робота 20 кабінетів анонімного безкоштовного обстеження на ВІЛ-інфекцію.
За даними статистики 35% ВІЛ-інфікованих є споживачами ін’єкційних наркотиків. Досвід США та країн Європи підтверджує, що розширення доступу ВІЛ-позитивних споживачів ін’єкційних наркотиків до замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) визнане потужним інструментом профілактики ВІЛ/СНІД. Тому до червня 2011 року Програма ставить завдання удосконалення організації ЗПТ.
За підсумками засідання, члени Координаційної ради прийняли рішення щодо посилення співпраці державних та недержавних закладів з метою спільного проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, зокрема серед молоді з питань профілактики ВІЛ/СНІД, наркоманії, формування здорового способу життя; затвердити «Регіональну програму, спрямованої на протидію незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та поширення наркоманії на 2011-2013 роки»; провести виїзну координаційну раду у Володимир-Волинському районі у ІІ кварталі 2011 року.
Коментарі
коментарів немає