Ватикан, який наприкінці минулого року створив власний фінансовий регулятор, підготував ряд правил, що регулюють, як Святий престол має намір відстежувати рух грошових коштів і карати тих, хто відмиває гроші.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, згідно з інформацією джерел якого, відтепер всі департаменти Ватикану повинні будуть повідомляти наглядовому органу про всі свої транзакції як всередині стін Ватикану, так і за його межами.

Функціонувати управління фінансової інформації Ватикану почне з 1 квітня 2011 року.

При цьому регулятору буде надана інформація як про відправника і одержувача грошей, так і про природу самої транзакції. Крім того, відвідувачів Ватикану вперше зобов\'яжуть повідомляти жандармам про великі суми грошей, які вони приносять з собою на територію цієї держави.

Досі фінансова система Ватикану, в центрі якої розташований Банк Ватикану (раніше - Інститут релігійних справ), працювала з мінімумом фінансових обмежень. Італійські банки десятиліттями проводили транзакції на користь Банку Ватикану на умовах анонімності, що дозволяло клієнтам банку - від швейцарських гвардійців до католицьких кардиналів, здійснювати перекази грошових коштів без привернення зайвої уваги. При цьому Інститут релігійних справ традиційно не мав відділень за стінами Ватикану.

Банк Ватикану називають одним із найбільш секретних у світі. Ніхто не знає, наскільки великі його активи. Він відкриває рахунки тільки для вищих ієрархів католицької церкви і юридичних осіб.

Кардинал Аттіліо Нікора, який очолив новий регулятор у Ватикані, приступив до пошуку аудиторів та інших експертів, однак у підборі персоналу зіткнувся з серйозними труднощами, оскільки Святий престол не може запропонувати конкурентоспроможної зарплати.

Як відзначає The Wall Street Journal, у сучасного Ватикану практично немає навичок з упіймання як фінансових, так і будь-яких інших злочинців. На території Ватикану немає навіть в\'язниці. Згідно з новими правилами, порушники, вирок яким буде винесено судами Ватикану, будуть утримуватися в італійських в\'язницях.

Нагадаємо, в кінці минулого року повідомлялося, що Папа Римський Бенедикт XVI підготував рескрипт, спрямований на боротьбу з корупцією та відмиванням грошей у Ватикані.

Документ присвячений "запобіганню незаконних фінансових операцій", а також "боротьбі з відмиванням грошей і фінансовим тероризмом".

У документі закріплено створення у Ватикані спеціального органу з нагляду за фінансовою діяльністю.

За матерiалами: Lenta.ru