Вчені з Університету Колорадо продемонстрували прототип нової літій-іонної батареї з тривимірною внутрішньою архітектурою. Від звичайних акумуляторів новітня розробка відрізняється швидким заряджанням, великою ємністю і тривалим терміном служби.

Сучасні літій-іонні акумулятори в мобільних телефонах, ноутбуках тощо заряджаються кілька годин. Це дуже довго, коли йдеться про електромобіль із запасом ходу менше 150-200 км - на електрозаправці доведеться чекати в кілька разів більше часу, ніж забере поїздка.

Новий літій-іонний акумулятор перезаряджається за кілька хвилин, що дає змогу заряджати електричні автомобілі так само швидко, як заповнювати бак бензинового авто, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на cnews.ru. Прототип нового типу акумуляторів розміром з батарею мобільного телефону заряджається за 12 хвилин - в 10 разів швидше за сучасні аналоги. Він також може витримати вдвічі більшу кількість заряджань/розряджань.

Видатних характеристик вдалося домогтися, докорінно змінивши внутрішній пристрій батареї. Команда вчених з Університету Колорадо замінила графітовий анод на нанодроти з антимоніду міді, металевого матеріалу, що складається з міді та сурми. Нанодроти, кожен з яких має довжину близько 1/50 тис. ширини людської волосини, мають величезну площу поверхні і можуть зберігати в одиниці об\'єму в два рази більше іонів літію, ніж така сама кількість графіту. Вони також хімічно більш стабільні, ніж графіт, і можуть працювати при вищій температурі. Нанодроти щільно пакуються у тривимірну структуру (яка нагадує щітку з густою щетиною), покриваються тонким шаром електроліту, а потім "традиційним" літієвим катодом. Новий акумулятор містить більше літію на одиницю об\'єму, ніж традиційний, завдяки чому при рівній ємності новий акумулятор буде легшим і тоншим. Крім швидкого заряджання розробники обіцяють вдвічі більший термін служби, що особливо актуально для електромобілів, термін експлуатації яких розрахований мінімум на 10 років.