Чергову нараду з питань розрахунків за природний газ, спожитий теплогенеруючими підприємствами області, провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко. Приводом до проведення зустрічі було доручення НАК «Нафтогаз України», яке спричинило відключення від газопостачання окремих теплогенеруючих підприємств області через заборгованість зі сплати за цей енергоносій. 


    Як повідомив перший заступник голови правління ВАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт, станом на 5 квітня ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» заборгувала за природний газ 14 ммлн грн, ДКП «Луцьктепло» – 23 млн грн, теплові підприємства міст Нововолинська та Володимира-Волинського – 3,6 та 3,35 млн грн відповідно, «Ковельтепло» – 4 млн грн. Зі слів Сергія Галянта, через несплати по всій Волині були відключені два десятка котелень, що дозволило зменшити обсяг споживання газу за добу до 25 метрів кубічних.  


  Як повідомляє прес-служба Волинської ОДА,  Олександр Башкаленко вимагав у доповідачів роз’яснення, чому ПТМ «Ковельтепло» з рівнем проплати 94% відключили від газопостачання, а «Східноєвропейську теплоелектрогенеруючу компанію», яка розрахувалася на 58% - ні. Директор Волинської філії ДК "Газ Україна" Богдан Карачевський пояснив це тим, що припинення надходження блакитного палива на це луцьке підприємство спричинить відключення і закладів соціальної сфери – лікарень, дитячих садків тощо.  


    Директор Волинської філії ДК "Газ Україна" Богдан Карачевський повідомив, що загальний борг Волині за природний газ з врахуванням боргів минулих років сягає 167 млн грн. З його слів, наразі необхідно в першу чергу потурбуватися про заведення лімітів на другу декаду квітня, а для цього підприємства теплоенергетики до кінця цього тижня повинні на 100% погасити борги за січень та лютий 2011 року. 


    Олександр Башкаленко запитав окремо кожного з представників підприємств-боржників, коли і за яких умов можливо сплатити необхідні суми. ПТМ «Ковельтепло» він зобов’язав у найближчі три дні перерахувати потрібні 400 тис. грн. У аналогічний термін 350 тис. грн повинні бути погашені по Володимиру-Волинському, 2,5 млн грн – по ДКП «Луцьктепло».  
    Найбільша увага під час наради була приділена питанню ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія». Йшлося про те, що підприємство заборгувало загалом 64 мільйони. Представник компанії Анатолій Лучко переконував, що сплатити за газ у повному обсязі буде можливо лише після надходження усіх коштів від споживача. Олександр Башкаленко повідомив присутнім, що ДКП «Луцьктепло» розрахувалося з ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» на 60,3%.  


   «Передостанній платіж складає шість з половиною мільйони гривень. З них ви перерахували на Київ 2,2 мільйони», - зауважив Олександр Башкаленко, задаючи питання про використання решти коштів. Анатолій Лучко переконував, що понад мільйон гривень був витрачений на оплату електроенергії, решта – експлуатаційні витрати, матеріали, заробітні плати тощо. Для вирішення ситуації перед представником «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії» Олександр Башкаленко поставив чітке завдання – забезпечити необхідні ліміти. 


    Перший заступник голови облдержадмністрації закликав газовиків у судовому порядку вирішувати питання ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» за використаний природний газ.