Сьогодні, 8 квітня заступник голови Волинської ОДА Віталій Карпюк провів нараду, присвячену дотриманню екологічного законодавства пов’язаного із сміттєзвалищем у селі Брище Луцького району.
На нараду були запрошені представники Луцької міської ради, Луцької райдержадміністрації, голови сільських та селищних рад.
Полігон становить небезпеку для жителів сіл Брище, Маяки, Рокині Луцького району. Адже запах від сміттєзвалища не відповідає екологічним нормам. Оскільки, територія полігону не огорожена, тому дорога біля сіл засмічена поліетиленовими кульками, папірцями.
Селищний голова Рокинь Марія Піскар розповіла, що на посаді селищного голови вона працює з 1987 року. Питання про сміттєзвалище піднімалося ще за часів Радянського Союзу. У селі на 20 гектарах землі «захоронені» відходи. На цій території люди не можуть нічого вирощувати.
Ще одна проблема, яка турбує рокинців – вода. Полігон знаходиться на підвищенні, і вода яка потрапляє в домівки мешканців села - брудна. Марія Піскар висловила думку, щоб збудувати у Рокинях водоочисну систему. На її будівництво потрібно 120 тисяч гривень.
Ігор Ярмольський, який обійняв посаду сільського голови села Маяки Луцького району у 1994 році, розповів, що машини які вивозять сміття на полігон нетентуються. Відповідно коли дрібне сміття, розсипається - створює додаткову забрудненість на дорогах.
Лариса Соколовська, заступник Луцького міського голови, сказала, що проблема із утилізацією сміття існує не тільки на Волині. Це питання не лише всеукраїнського, але й світового масштабу. «Проте зараз ми стоїмо на грані екологічної катастрофи у селі Рокині, у Луцьку» - поділилася своїми думками чиновниця.
Лариса Соколовська наголосила, що зараз розробляється програма роздільного сортування відходів. Потому планується збудувати у Луцьку завод по переробці відходів.
Коментарі
коментарів немає