На Волині створено мобільні групи, робота яких спрямована на  локалізацію та ліквідацію загорянь, можливого виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з підпалами сухої рослинності на сільськогосподарських угіддях, власників пайових земельних ділянок, лісових масивів, лісосмуг, полос відводу автомобільних шляхів.

           

В роботі 17 мобільних груп взяли участь спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області та представники суміжних служб. Завдяки проведеній роботі  вдалося в певній мірі  контролювати ситуацію. Рейдами здійснено контроль територій 46 сільських та селищних рад. при цьому обстежено 26 суб’єктів господарювання незалежно від форм власності.

 

На усунення виявлених порушень по засміченню побутовими відходами видано приписи 25 сільським радам Ківерцівського, Ковельського,  Луцького та Рожищенського районів

Державними інспекторами виявлено та ліквідовано 147 вогнищ та підпалів залишків сухої рослинності на територіях:

Ковельського, Ківерцівського, Локачинського, Старовижівського районів та у м. Луцьку.

 

Як наслідок, в ході перевірок притягнуто до адміністративної відповідальності 25 громадян та посадових осіб місцевих органів самоврядування у вищезгаданих районах та накладено штрафів на суму 6,5 тисяч грн.

 

Спеціалістами екологічної інспекції в області на усунення виявлених, у ході рейдів, порушень щодо засмічення земельних ділянок та ліквідації виявлених несанкціонованих сміттєзвалищ на територіях селищних, сільських рад, філій підприємств Волинського облавтодору, які обслуговують полоси відводу автошляхів, а також територій лісосмуг підприємств лісового господарства видано 34 приписи.

 

Як показали заходи, причиною безвідповідального ставлення громадян є низька громадська свідомість та інформованість населення, особливо головами сільських, селищних рад з питання попередження підпалів..  Тому Держінспекцією постійно проводиться оперативне інформування щодо недопущення спалювання залишків сухої рослинності та засмічення територій сільських рад побутовим сміттям.

 

Профілактична та роз’яснювальна робота серед населення та органів місцевого самоврядування може заощадити значні кошти по ліквідації наслідків підпалів, тому дане питання під постійним контролем екологічної інспекції.