Луцький міський голова Микола Романюк, як і обіцяв раніше, продовжує наводити порядок на комунальних підприємствах міста. Зокрема, на порядку денному Луцької міської ради у в найближчій перспективі може постати питання передачі ДКП «Луцьктепло» у концесію. Таку пропозицію під час засідання виконкому озвучив свободівець Євген Мельник після доповіді директора цього комунального підприємства Рустама Дячука про економічну ситуацію та підсумки опалювального сезону 2010-2011 рр. ДКП «Луцьктепло». Нині підприємство несе значні збитки через невідповідність тарифів реальним витратам, а також через невідшкодування державою різниці в тарифах. Окрім цього, обладнання у котельнях та міські тепломережі вичерпали всі допустимі терміни експлуатації, як наслідок – великі збитки від частих аварій і затратних ремонтних робіт.
Пан Мельник заявив, що у випадку передачі луцьких тепломереж у приватні руки «місто не матиме клопоту», адже приватна компанія візьме на себе ремонт і заміну аварійних тепломереж, частка яких нині складає понад 75%, натомість у міський бюджет надходитимуть податки та плата за концесію.
Такі висловлювання наштовхують на думку, що міська влада не бачить іншого виходу як «спихнути» проблемні комунальні підприємства приватним компаніям. Це спостерігалось із Луцьким підприємством електротранспорту, коли «мерія» пропонувала віддати автобуси третій стороні і, таким чином, позбутися боргів по лізингу; на часі питання оренди стадіону «Авангард», де також є чимало спірних питань і понад 7 млн. гривень боргів за реконструкцію. У випадку із ДКП «Луцьктепло» міська влада може спокуситись на віртуальну можливість наповнення бюджету коштами, які надходитимуть від концесії цього підприємства.
Певний позитив у цьому є, адже у кращому випадку зацікавлена сторона за наявності ресурсу зможе модернізувати устаткування котелень і тепломережі «Луцьктепла» або хоча б утримувати його в належному стані. З іншого боку, ціна за такі послуги може стрімко зрости, а заручниками ситуації знову стануть лучани, яким доведеться за все це платити. Слідуючи такій логіці, міська влада буде наповнювати бюджет за рахунок лучан.
Не варто відкидати й того, що концесіонер не зможе виконувати умов договору, адже він – приватник, і в першу чергу зацікавлений заробити гроші, а не займатись «благодійністю» за свій кошт.
Як відомо, попит породжує пропозицію, тож цілком зрозуміло, що потенційні орендарі вже провели попередні переговори з керівництвом міста стосовно намірів орендувати «Луцьктепло», яке на сьогоднішній день залишається одним із найперспективніших комунальних підприємств міста. Ймовірно, що конкретні перемовини щодо концесії «Луцьктепла» вже відбуваються у міські раді, проте поки що не озвучуються широкому загалу. Так чи інакше це стане відомо громадськості, адже рішення про передачу об’єктів комунальної власності в концесію приймає виключно сесія міської ради.
До слова, надмірна утаємниченість при прийнятті принципово важливих рішень - теж одна із характерних рис у стилі роботи міського голови. Це дає підстави заявляти про певну закритість роботи міської влади, що згодом стає причиною конфліктів між депутатами і міським головою, зокрема це стосується відновлення КП «Луцькреклами» та призначення керівника цього підприємства, проведення тендерів на озеленення міста, ситуації з КП «Луцькводоканал», яке міська влада раніше мала наміри віддати в оренду тощо.
ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» http://www.cpaec.org.ua/
Коментарі
коментарів немає