Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я людини. Депутати розглянули до десятка питань порядку денного. Зокрема, було підтримано клопотання ОДА щодо звільнення з посади головного лікаря Волинського обласного центру здоров’я С.В. Левчука. Про це повідомляє прес-служба Волиньради.

Комісія розглянула питання про медичне забезпечення осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. За інформацією управління охорони здоров′я ОДА на території Волині на обліку в лікувально-профілактичних закладах перебуває 145 259 осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це становить 14% від загальної кількості населення області. Поширеність захворювань за період з 1992 року, коли область було віднесено до потерпілих, по 2010 рік і цілому зросла в 1,9 разів серед дорослого населення. При цьому серед ліквідаторів – в 4,4 рази, серед евакуйованих – 2,3 рази, серед тих, які проживають у забрудненій зоні – у 1,8 рази. Побільшало захворювань щитовидної залози (у 5, 5 рази), системи кровообігу ( 1,8 рази) та інших хвороб. Кожного року в області помирає біля 2 тисяч потерпілих осіб. Зокрема у 2010 році померло 1959 потерпілих, з них: 44 – ліквідатори , 12 – евакуйованих, 1877 – тих, які проживали в забрудненій зоні, 26 – дітей. За інформацією головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, в області є проблема з відшкодуванням коштів за лікарські засоби пільговим категоріям населення. Постійна комісія з питань охорони здоров’я людини рекомендувала профільним управлінням вжити заходів для покращання надання медичної допомоги потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС.

Також комісією рекомендовано управлінню охорони здоров′я ОДА вжити заходів для покращання матеріально-технічної бази ветеранів війни у Волинському обласному госпіталі для інвалідів війни.


Більшістю голосів членів постійної комісії рекомендовано підтримати пропозицію управління охорони здоров′я ОДА збільшити ліцензований обсяг на підготовку в Ковельському медичному коледжі молодших спеціалістів за спеціальністю «Лікувальна справа» з кваліфікацією «Фельдшер» (30 осіб ) за контрактною формою навчання.


Депутати також розглянули звернення щодо функціонування Ветлівської (Любешівський район) та Доросинівської (Рожищенський район) дільничних лікарень. У зверненнях йдеться про недоцільність реорганізації їх в амбулаторії. На переконання членів комісії, вирішення цього питання у компетенції сільських та районних рад, відтак, їм рекомендовано вирішити долю цих дільничних лікарень на свій розсуд.