Найбільшими боржниками у Волинському облцентрі по виплаті заробітної плати є Луцьке підприємство електротранспорту та ТзОВ «Каскад-продакшн». Сума заборгованості першого з них перевищила мільйон гривень.
Під час засідання колегії прокуратури області розглянули питання про стан додержання в області законодавства про оплату праці та пенсійне забезпечення, а також прокурорського нагляду з цих питань.
Головний прокурор Волинської області Андрій Гіль розповів присутнім, що проблема заборгованості є важливою для області. Він зазначив, що питання виплати заробітної плати є важливим для сфери соціального захисту, а через це є одним з важливих питань для діяльності прокуратури. «Погашення заборгованості зарплати, нагляд за дотриманням бюджетного законодавства, нагляд за дотриманням земельного законодавства – в цих сферах наразі надається оцінка прокуратури», - розповів він.
Заступник прокурора області старший радник юстиції Володимир Троц виступив з інформацією про стан додержання законодавства про оплату праці та пенсійне забезпечення на території області, а також прокурорського нагляду з цих питань.
За його словами, прокуратура Волині здійснює один з найбільших внесків серед інших органів влади для забезпечення права громадян на оплату праці. «Щоправда, істотного зменшення заборгованості вдалося досягнути лише в окремих регіонах області», - сказав пан Троц.
За інформацією наданою Володимиром Троцом, по області сума боргів по зарплаті порівняно з початком цього року дещо зросла, а упродовж І кварталу позитивну тенденцію щодо її зменшення не збережено. Станом на 1 квітня вона становить 15,6 мільйонів гривень. З них більше половини - майже 11 мільйонів - заборгованість економічно активних підприємств. 2,5 мільйона гривень заборгували підприємства-банкрути та неактивні підприємства.
Упродовж І кварталу поточного року заборгованість із виплати заробітної плати зрослаза рахунок вугледобувних підприємств міста Нововолинська та Іваничівського району з 8 мільйонів 200 тисяч гривень до 10 мільйонів 700 тисяч.
«Вважаю за необхідне звернути увагу учасників колегії, що в Луцьку, де борг економічно активних підприємств становить майже половину всієї заборгованості – 4,6 мільйона гривень, не спостерігається суттєвих позитивних зрушень щодо її погашення», - розповідає заступник прокурора області.
Протягом січня-березня цього року в Луцьку борг зменшився лише на 100 тисяч гривень. Основними боржникамиіз виплати заробітної плати є Луцьке підприємство електротранспорту - 1 мільйона 700 тисяч гривень, комунальне підприємство «Зелене господарство» - 386 тисяч, ВАТ «Свемон-Волинь» - 292 тисяч, ТзОВ «Каскад-продакшн» - 853 тисяч, ПП «Скорпіон пульт» - 110 тисяч, ТзОВ «ВЛК-Експорт» - 168 тисяч гривень.
Володимир Троц також відмітив те, що дещо покращився стан виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. Але все ж їхній борг і досі залишається значним – 2,5 мільйона гривень. Доречно зазначити, що на початку цього року їх заборгованість по виплаті заробітної платні сягала понад 1 мільйон.
«Слід зазначити, що ніхто як з органів контролю, так і з органів влади не з’ясовує причин виникнення цієї заборгованості та не проводиться робота з дебіторами таких підприємств щодо погашення боргу», - розповідає заступник прокурора області.
Найбільшими боржниками тут є підприємства Луцька. Серед них ЗАТ "Західпромбуд" - 898 тисяч гривень, ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» - 536 тисяч, ВАТ «Волтекс» - 194 тисяч.
Коментарі
коментарів немає