Начальник інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції Світлана Соколовська розповіла присутнім  про укладання та стан виконання укладених договорів продажу сільськогосподарської продукції між сільськими (селищними) радами та переробними підприємствами за І квартал 2011 року.

 

 Вона зазначила, що в області на реалізацію та переробку молока укладено 494 договори, м’яса – 578 та 364 – цукрових буряків. У разі виконання усіх договорів до сільських та селищних бюджетів надійде щонайменше 200 тисяч гривень.

Проаналізувавши рівень розрахунків за молоко, Борис Клімчук визначив термін у десять днів для погашення боргів перед селянами та зазначив, що «оплата молока – платіж №1 у заготівельників». Термін розрахунків контролюватиме  заступник голови Віталій  Карпюк. 

Так само за тиждень заготівельники мають розрахуватись зі спецфондом держбюджету з ПДВ. «Якщо переробники не гратимуть за правилами Уряду – то їм немає чого робити на ринку області», - зазначив він.

На нараді відзначено, що аграрники зробили усе для успішності с/г робіт та посівної кампанії. Станом на 6 травня в області роботи із посівом ярих зернових завершені повністю; кукурудзи на зерно засіяно у півтора рази більше в порівняні з відповідним періодом минулого року; до 19 тис. га збільшено площі посіву цукрових буряків; на 170% і 120% більше відповідно до аналогічного періоду 2010 року засаджено картоплі та овочів. Також в області незабаром розпочнуть посівну гречки – повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Віталій Карпюк повідомив, що на Волині ще 107 тис га незасіяної та 64,9 тис га облогуючої землі.

Голова облдержадміністрації зосередив увагу на об’єктивності звітів посівної кампанії, які надходять в управління статистики. У них виявлено багато розбіжностей. Борис Клімчук до першого червня зобов’язав голів районів зробити звірку та надати правдиві звіти.