За вагомі досягнення у євроінтеграційній діяльності Парламентська асамблея Ради Європи відзначила місто Луцьк Почесним прапором Європи. На квітневому засіданні ПАРЄ розглядалася заявка міста, що представляла собою своєрідний річний звіт із «європейської» діяльності міста у 2010 році.

 

Згідно з правилами підкомітету з нагород Європи ПАРЄ, Почесний прапор Європи вручає член Парламентської Асамблеї на церемонії, організованій муніципалітетом та відкритій для широкого загалу. Про це повідомляє Луцька міська рада.

 

Тож вручення Почесного прапора Європи попередньо заплановано провести під час святкувань Дня міста - у серпні 2011 року.

 

Цю нагороду як один із ступенів системи нагород «Приз Європи» було запроваджено Комітетом Міністрів Ради Європи у 1955 році. Прапор Європи, вишитий і оздоблений золотом, є найбільш популярною нагородою. Щороку присуджується 20-25 нагород, і понад 950 вже було присуджено з 1961 року.

 

Почесний прапор Європи – наступна за ступенем після Європейського диплома – свідчить про те, що Рада Європи визнає досягнення Луцька в збереженні яскравої самобутності, поширенні європейської ідеї, налагодженні міжнародних контактів, зміцненні побратимських зв'язків з закордонними містами.

 

Загалом існує чотири відзнаки: Європейський диплом, Почесний прапор, Щит честі та Європейський приз. В Україні два ступеня ознак отримали лише Івано-Франківськ та Одеса. І лише Харків виборов нагороди чотирьох рівнів. Минулого року Луцьк нагородили Європейським дипломом.

 

Довідково: містами-партерами Луцька є 9 міст, з них 6 з країн Європейського Союзу –  Польщі (Люблін, Ольштин, Замость, Жешув, Торунь) та Литви (Тракай). Співпраця з містами-партнерами полягає переважно в обміні досвідом та кращими практиками розвитку міст (функціонування Ради стратегічного співробітництва Луцька, Любліна, Львова, Івано-Франківська), організації та участі в міжнародних заходах: спортивних (змагання з плавання Mostostal Cup у Любліні, вітрильна регата Muszlę św. Jakuba в Ольштині), культурних (пісенний фестиваль «Carpathia Festival» у Жешуві, Ягеллонський та Катажинський ярмарки у Любліні та Торуні), економічних (XVII економічний форум у Торуні, Луцький бізнес-форум), молодіжних (літній табір «Молодь за мир» у м. Геттінген, Німеччина).

 

Співпрацює Луцьк з містами-партнерами в питаннях реалізації міжнародних проектів («Європейські стандарти проектної співпраці в реалізації транскордонних ініціатив Любліна і Луцька», «Міста розвитку – використання польського та українського досвіду в сфері створення сучасного самоврядування», «Їдь до сусіда: транскордонне співробітництво для розвитку туризму», «Литва та Україна – береги 2010», «Ехо Грюнвальдської битви - 2010», «2000 кілометрів історії»). В рамках святкування 925-ї річниці Луцька, на розі вулиць Лесі Українки та Сенаторки Левчанівської було відкрито знак партнерських міст.

 

У 2010 році виконавчий комітет Луцької міської ради підписав угоди про співпрацю з Торгово-промисловою палатою Італії в Україні та  Комунальним господарством Національної економічної палати у Варшаві, реалізовував заходи на виконання Угоди Мерів Європейського Парламенту на підтримку виконання енергетичної стратегії Європейського Союзу. Підписано угоду про співпрацю між Луцьким навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 – ліцей» та ІІ Загальноосвітнім ліцеєм імені гетьмана Яна Замойського в Любліні.

 

Традиційно  у травні 2010 року були проведені заходи з відзначення  Дня Європи у Луцьку. Серед них: шкільний фестиваль традицій та звичаїв країн-членів Європейського Союзу «Євробачення», конкурс бодіарту «Європа в кольорі», міський конкурс знань про Європу та Європейський Союз «Європейська Олімпіада», V Mіжнародний джаз-фестиваль «Музичні діалоги 2010».