Редактор відділу нових ринків у виданні Financial Times Штефан Вагстил написав про поширення антиінфляційних протестів у світі.
"У четвер настала черга України, де на вулиці Києва вийшли близько 1000 людей, нарікаючи на ціни, корупцію та утиск політичних прав", - написав журналіст.
"Порівняно з протестами на Близькому Сході, чи страйком водіїв у Шанхаї, не кажучи вже про Помаранчеву революцію, ця акція - нечисельна, але навіть у Європі інфляція спричиняє протести", - зазначив він.
За його словами, витрати на те, аби зварити борщ, за минулий рік зросли на 93%, і сягнули рекордної ціни в історії України.
У той час як, згідно з даними уряду, минулого року ціни на споживчі товари зросли на 9,1%, а цього року - за прогнозами - на 8,9%, багато українців вважають, що рівень інфляції - набагато вищий. Багато хто каже, що ціни на харчі зросли удвічі.
Громадяни також нарікають на спекулятивні ціни торговців, як оптових так і роздрібних.
Як зазначає репортер, по кишеням українців також вдарило підвищення ціни на газ на 50%.
Україна отримала 2 транші позики, але посадовець МВФ дав зрозуміти, що отримання нових грошей залежатиме від подальшого зростання цін на комунальні послуги та підвищення пенсійного віку. Ці заходи потрібні, аби привести в порядок фінанси Києва, але вони також сприяють підвищенню інфляції, зазначив журналіст.
За матеріалами: BBC.
Коментарі
коментарів немає