Незабаром частка вітчизняних лікарських засобів, біотехнологічних препаратів, зокрема вакцин і сироваток на ринку України значно виросте. Міністерство охорони здоров'я України розробило і запропонувало до обговорення відповідний проект концепції Державної цільової програми з розвитку імпортозамінюючих виробництв в Україні у 2011 - 2021 роках.
Як повідомляє «ЛІГАбізнесІнформ» з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я, реалізація програми дозволить вже до 2021 року задовольнити внутрішній попит і забезпечити потребу охорони здоров'я України в лікарських препаратах вітчизняного виробництва не менше ніж на 50% у грошовому еквіваленті і на 85% з номенклатури лікарських препаратів. Програмою також передбачено налагодити виробництво в Україні саме тих препаратів, які купуються за державні кошти, що, за оцінками експертів, забезпечить значну економію в бюджеті країни.
Ліки, які вироблятимуться в Україні, не поступатимуться імпортним препаратам за ефективністю, безпекою і якістю, і, за розрахунками фахівців Мінохоронздоров'я, завдяки зниженню вартості будуть доступні громадянам.
Статистика свідчить, що останні 10 років частка вітчизняних лікарських засобів на фармацевтичному ринку постійно скорочувалася (з 39% у 2005 р. до 26,5% у 2011 р.). Зараз в Україні зареєстровано 14308 лікарських засобів, з яких 11527 - торгових марок готових лікарських засобів, решта - субстанції і упаковки in bulk. З міжнародною непатентованою назвою (INN) числиться 1343 лікарських засобів. З них всього 232 INN (17,3%) - препарати вітчизняних виробників, 692 INN (51,5%) - імпортні препарати, а 419 INN (31,2%) мають торгові марки як імпортних, так і вітчизняних виробників одночасно.
Виконання програми розвитку імпортозамінюючих виробництв, на думку розробників, дозволить швидко забезпечити виготовлення багатьох життєво важливих вітчизняних лікарських засобів і вивести на сучасний рівень вітчизняні наукові дослідження з розробки і створення оригінальних фармацевтичних субстанцій.
Коментарі
коментарів немає