Володимира Гройсмана можна назвати self made man - людина, яка зробила себе сама. Стрімке кар'єрне зростання дозволило йому трохи більше ніж за 10 років пройти шлях від звичайного робочого до міського голови Вінниці.

Трудову діяльність Гройсман розпочав у 14 років слюсарем, через два роки обійняв посаду комерційного директора приватного малого підприємства. Отримавши досвід у комерції, в 2002 році Гройсман пішов у політику. Був обраний депутатом Вінницької міськради, згодом очолив його секретаріат. А 2006 року вперше обраний на посаду мера.

Напередодні дебатів Фонду ефективного управління "Столиця - пріоритетний центр розвитку економіки", Володимир Гройсман розповів про те, до чого веде нерівномірний розвиток столиці та регіонів, про важливість для регіонів децентралізації фінансів країни, а також про своє бачення формування місцевого управління.

Так, на його думку, слід виділити по одному або декілька модельних центрів на Заході, Сході, Півночі, Півдні і в Центрі України. Потім на них слід відпрацювати модельні стратегії регіонального розвитку, які згодом могли бути легко адаптовані іншими містами.

Для такої великої країни, як Україна, яку варто вибрати тактику розвитку регіонів?

По-перше, правильно, якщо повноваження з вирішення проблем простих людей передані на місця - на той рівень, на якому вони виникають. Але, по-друге, разом з повноваженнями, потрібно передати ресурси. І навіть не просто ресурси, а інструменти їх залучення. Якщо місцеве самоврядування отримає частку від основних податків економічних суб'єктів і можливість надавати для них реальні пільги, то на місцях почнеться активна робота по залученню інвестицій та розвитку економіки.

Це буде стимулювати розвиток і конкуренцію регіонів. А якщо регіонах просто спускати завдання зверху і не створювати їх зацікавленості, активного регіонального розвитку не буде.

 

За матеріалами: tochka.net.