Нижченаведений матеріал днями було поширено на електронні скриньки волинських ЗМІ, депутатів міської ради, громадських діячів та політиків. Стаття безіменна, а, точніше, підпис "аналітична група "Волинь" можна вважати псевдонімом чи технологічним брендом, адже ніхто до цього про подібну аналітичну групу в інформаційному середовищі не чув. Інформаційна складова матеріалу не має жодної цінності, бо обігруються в ньому всім відомі факти та твердження, отже метою його поширення є щось інше. На перший погляд, це спроба "монстризації" заступника міського голови Святослава Кравчука. Ймовірний мотив - провокування конфлікту Кравчука з міським головою та послаблення його позицій у "рішанні питань" (формулювання авторів). Поінформованість тих, хто ховається за брендом АГ "Волинь" дозволяє стверджувати, що це люди або людина безпосередньо включена у міськрадівські процеси, а певна гіперболізація впливу "групи Никитюка" наводить на висновки щодо близькості новонародженої "аналітичної групи" до вищеназваної депутатської групи.

 

 www.varta.lutsk.ua

 

 

''Фронт Змін'' підписує угоду з ''Волинським блоком'' (c)volynnews.com

 25 травня 2011 року в Луцькій міській раді шостого скликання утворилася перша депутатська група. Вона отримала назву "Місто майбутнього". До складу цієї структури увійшли представник "Сильної України" Андрій Разумовський, член фракції ВО "Батьківщина" Антон Сосновський та депутати фракції "Фронт Змін" (у повному складі) - Олександр Пиза, Олег Дмитрук та Микола Дендіберін. "Місто майбутнього" очолив Антон Сосновський, а уповноваженим депутатської групи став Олександр Пиза.

 "старатимемось обійти політичні завдання фракцій та сконцентруватись на економічниг та господарських проблемах міста, - перемовини із різними достойними можливими учасниками тривають. Та і перша депутатська група звучить гарно, навіть Бірюков заздрісно зацмокав, але на нього не розраховуємо, навіть, якщо попроситься", - написав з цього приводу у соціальній мережі "Facebook" Олександр Пиза.

 Проте мислячі люди цілком розуміють, що принцип "ми не політики, ми економісти" в українських реаліях є лише ширмою, за якою ховається чиясь невидима рука. Потрібно усвідомити, що у політиці "просто так" нічого ніколи не буває. Не виняток і питання депутатських груп у радах різного рівня. Для прикладу, у Верховній Раді існує група "Реформи заради майбутнього". Структура, назва якої співзвучна з луцьким новоутвореням, об'єднує народних депутатів-"тушок" (переважно бютівців). Ця депутатська група підтримує "реформи" Віктора Януковича і голосує спільно з пропрезидентською більшістю.

 За іншими прикладами не треба далеко їхати. У Дубнівській міській раді сусідньої Рівненщини кілька місяців тому виникла депутатська група "За відродження Дубна!". Її фундаментом стали депутати від того ж "Фронту Змін". Де-факто це означало створення промерської більшості, куди також увійшли ВО "Батьківщина", "Наша Україна", Партія Регіонів, Народна партія, "УДАР Віталія Кличка" та Народний Рух України.

 У Волинській обласній раді депутатська група "Нова Волинь" утворилася навколо голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука і Партії регіонів. До цієї більшості крім регіоналів і наближених до них сил увійшли також представники "Батьківщини", "Фронту Змін" та інших так званих демократичних партій...

 Таким чином, бачимо, що за абстрактними назвами різних депутатських груп насправді ховаються чиїсь конкретні інтереси. То ж на кого насправді працює "Місто майбутнього" і для чого воно взагалі створено? Невже це початок переформатування Луцької міської ради під міського голову Миколу Романюка? Адже ні для кого не є секретом, що мер у сесійній залі опирається насамперед на депутатів з фракцій "Фронт Змін" та "Сильна Україна". Проте якщо присутність у новоутвореній групі чотирьох обранців з названих вище фракцій є цілком логічною, то керівництво "Містом майбутнього" Антоном Сосновським з фракції ВО "Батьківщина", викликає багато питань.

 Дуже ймовірно, що пан Сосновський таким чином прагне задовольнити власні амбіції та жагу влади. Адже Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачає, що депутатська група має ті ж самі права, що і фракція. Схоже на те, що Антон Сосновський вирішив згадати своє депутатське минуле. Варто нагадати, що він був одним із керівників фракції "Луцьк європейський" та однойменної громадської коаліції ще за Кривицького, у Луцькій міськраді четвертого скликання.

 Але що з цього отримує той же "Фронт Змін", який фактично утворив кістяк "Міста майбутнього"? Олександру Пизі статус уповноваженого представника групи ніяких додаткових прав не дає. Адже він і так очолює депутатську фракцію.

 Очевидно, тут йде мова про певний "гешефт" на основі домовленостей між Сосновським та "Фронтом Змін". Про їх зміст можна лише здогадуватися. При цьому показовим фактом є те, що останнім часом на інформаційному ресурсі "Під Прицілом", який вважають підконтрольним Антону Сосновському, побільшало матеріалів, які стосуються "Фронту Змін". Наприклад, серед усіх волинських інтернет-видань новину "На Волині працювали мобільні громадські приймальні депутатів від "Фронту Змін" опублікувало лише "ПП".

 Слід зауважити, що приязнь Антона Павловича до "яценюківців" є доволі давньою. Сосновський ще у 2009-му "засвітився" на презентації Арсенієм Яценюком волинського осередку "Фронту Змін". Наприкінці лютого 2010 року виник своєрідний "шлюбний союз" - очолювана громадська організація "Волинський блок" підписала угоду про партнерство та співпрацю з Волинською обласною та Луцькою міською партійними організаціями "Фронту Змін". Документ, відповідно, підписали, Антон Сосновський, Олександр Пиза та Олег Дмитрук.

 

 Як повідомляли тоді "Волинські Новини", "Антон Сосновський сказав, що нині Луцьку потрібно менше політиків, а більше економістів. А тому співпраця ГО «Волинський блок» з «Фронтом змін» буде "апріорі корисною, так як принесе добро і зміни в житті Луцька". Риторика, як ми бачимо, на диво перекликається з тією, якою аргументували створення "Міста майбутнього". Та й лиця одні і ті ж - Дмитрук, Пиза, Сосновський.

 "Як зазначив у своєму виступі голова обласної організації «Фронту Змін» - Олександр Пиза підписання угоди планувалось давно, проте було вирішено спочатку активістам «Волинського блоку», що називається показати себе на «фронті» під час Президентської кампанії. Після завершення якої значна частина членів блоку була удостоєна відзнаками лідера партії Арсенія Яценюка за активну участь та допомогу в агітації, що підтвердило надійність такого партнера як «Волинський блок»", - повідомлялося на інтернет-ресурсі "Під Прицілом".

 Проте подальші події показали, що "надійність" цієї структури Сосновського під питанням, а відповідна угода, підписана строком на рік, схоже, виявилася "фількіною грамотою". Адже на місцеві вибори Антон Павлович пішов далеко не під прапорами "Врятувати країну".

 Прив'язка кандидата Сосновського до найрейтинговішої у Луцьку політичної сили - Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" спрацювала. Втім, як і у більшості інших мажоритарників. Таким чином Антон Павлович Сосновський знову в своїй кар'єрі стає депутатом Луцької міської ради. Щоправда, при цьому він залишається позапартійним.

 Як відомо, депутатська фракція ВО "Батьківщина" у Луцькій міськраді має два головні центри впливу - Володимир Никитюк з одного боку, і Роман Бондарук та Андрій Осіпов - з іншого. До останньої частини "тимошенківської" фракції, опозиційної до Миколи Романюка і належав Антон Сосновський. Принаймні донедавна. Так, у принциповому питанні пролонгації договору оренди під Завокзальним ринком для Волинської облспоживспілки цей обранець дав голос "проти". Крім нього, у "Батьківщині" аналогічно проголосував лише Андрій Осіпов. Натомість 16 депутатів-тимошенківців з 23-х (зокрема і секретар Луцькради Григорій Пустовіт) підтримали рішення, яке відверто лобіював міський голова. Це голосування стало доволі серйозним і відчутним ударом по позиціях Осіпова-Бондарука, які до цього моменту домінували у найбільшій фракції міськради. Шалька терезів у внутрішньофракційній боротьбі чи не вперше з початку каденції перехилилася на бік промерського угруповування Никитюка...

 "Я знаю, в які двері стукати, і як "пробивати" рішення", - зазначав пан Сосновський у передвиборному інтерв'ю "Волинській правді". Такі слова були сказані недаремне: після виборів у стінах Луцькради і поза ними депутат-тимошенківець почав "рішати" питання. Та у процесі, мабуть, виникли перепони і Антон Павлович став вимагати звіту головного архітектора Луцька Юрія Казмірука щодо малих архітектурних форм (кіосків, яток, торгових наметів тощо). Формальне прикриття - турбота за бюджет міста і "хот-доги". Фактичну ціну питання озвучив сам Сосновський - 100-200 "ларьків", питання яких треба "рішати"... Але, зрозуміло, що передумовою успіхів будь-якого "рішання" є кількість депутатських "багнетів", готових його підтримати і наявність інших інструментів впливу. Антон Сосновський, як досвідчений політик, схоже, зрозумів зміну балансу сил у власній фракції, яка реально б'є по його особистих інтересах та значимості. Так виглядає, що наш "герой" почав шукати альтернативні варіанти, які його і привели до "старих друзів" і колишніх партнерів по "шлюбному контракту". Це вилилось в утворення депутатської групи "Місто майбутнього" під час сесії 25 травня. При тому додатковою мотивацією Сосновського могла стати обставина, що у "рішанні" питань першу скрипку грав не він, а Рома Бондарук.

 І тут несподівано на "Волинських новинах" з'являється інформація: "Антона Сосновського виключили з фракції «Батьківщина»". Мовляв, таке рішення ухвалили 26 травня на засіданні бюро міської партійної організації ВО "Батьківщина". Причина - входження до депутатської групи "Місто майбутнього". Проте скоро, під час чату з очільником Луцької "Батьківщини" Григорієм Пустовітом, з'ясовується, що факт виключення Сосновського з фракції насправді є дезінформацією. Адже на бюро мова насправді йшла про рекомендацію виключення. Саме рішення - виключати чи ні, має приймати фракція. Крім того, Пустовіт зазначив: "Можливо, до того часу в чомусь зміняться позиції самого Сосновського, можливо, членів фракції, бюро. Яке рішення ми приймемо зараз, сказати не можу, не прогнозую".

 На нашу думку, "злив" на "ВН" можна розцінювати як інформаційну атаку на Антона Сосновського. Але з чиєї подачі вона пішла? За даними ЗІКу, питання про виключення "педалював" заступник голови фракції Сергій Григоренко. Швидше за все, цей "позаштатний писака" і є "джерело, близьке до керівництва партійного осередку «Батьківщини» у Луцьку", яке розповсюдило таку відверту "дезу". Тут потрібно врахувати, що Григоренко має давні і приязні стосунки з людьми, які впливають на редакційну політику "Волинських новин". Цей депутат належить до промерської частини фракції "Батьківщина", якою керує Володимир Никитюк.

 Виправдання самого Сосновського з приводу "Міста майбутнього" є просто смішними: мовляв, то "дозволить фракції «Батьківщина» поширювати свої ідеї і свій вплив на інших колег у міській раді, долучати їх до продуктивної співпраці". Скажіть, хто із здорово мислячих людей повірить, що "Батьківщина" за посередництвом Сосновського раптом почне впливати на всю фракцію "Фронт Змін", яка фактично контролюється першим заступником мера Святославом Кравчуком?

 Виконання ультиматуму бюро луцької "Батьківщини" знищить новостворену депутатську групу - адже якщо його Антон Сосновський задовольнить, і вийде з "Міста майбутнього", то воно перестає існувати. Закон прописує - до депутатської групи має входити щонайменше 5 депутатів.

 Але для чого промерським "тимошенківцям" розвалювати групу, кістяк якої складають також промерські депутати, але з інших фракцій? Так виглядає, що "Місто майбутнього" насправді створене не під Романюка або не стільки під Романюка, як під інтереси Святослава Євгеновича Кравчука, очільника обласного "Фронту Змін". Непряме підтвердження цій версії - два коментарі на "Волинських новинах". Звісно, коментарям не можна сліпо довіряти, але в даному випадку вони підтверджують наші припущення.

 Нагадаємо, що як і Пиза, Сосновський наголошує: їх група створена, аби вирішувати господарські і економічні питання життєдіяльності і розвитку міста, "залишивши політичні питання фракціям". Проте парадокс цієї фрази і полягає в тому, що політичні питання здебільшого об'єднують депутатів Луцької міської ради. За різноманітні звернення політичного характеру разом голосує і "Батьківщина", і "Свобода", і "Фронт Змін", і інші фракції. Навіть "сильноукраїнці" часто підтримують такі рішення. Єдине виключення з правила - фракція Партії регіонів, що цілком логічно.

 Натомість "господарські і економічні питання" найчастіше спричиняють конфлікти між депутатами. Це не дивно - саме тут, в питаннях управління, надання, розподілу певних матеріальних ресурсів заховані гроші, які нечесні на руку ділки часто намагаються вкрасти у громади Луцька. Саме економічні рішення часто стають предметом "рішань".

 Ходять чутки, що Кравчук активно влаштовує "своїх" людей у структури, які курують інші заступники мера. Як приклад наводять Раїсу Мудрик, яка повернулася у свою стихію. Багаторічний керівник управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення луцької мерії стала заступником начальника управління розвитку підприємництва та реклами. Компетентні джерела кажуть, що не обійшлося без протекції з боку Святослава Євгеновича. Окрім того, існує інтерес Кравчука до приміщень міської комунальної власності. Так, перший "зам" мера лобіює передання приміщення колишнього кінотеатру "Зміна" у центрі міста приватному підприємству "Центр "Диво". Знавці кажуть - за подібними рішеннями може легко реалізуватися схема відчуження комунального майна.

 Варто додати, що пан Кравчук очолює комісію з обстеження існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Луцька. А це, як бачимо, "профіль" депутата Сосновського. Зрозуміло, що об'єднання заради "господарки" дозволить і Сосновському, і Кравчуку реалізовувати свої особисті інтереси. Останньому такий крок вигідний для посилення позицій фракції "Фронт Змін" після виходу з неї Віталія Кварцяного.

 Вочевидь, група Никитюка у групі Сосновського-Пизи (читай Кравчука) бачить серйозну загрозу. Так чи інакше між ними виникнуть конфлікти інтересів у "рішанні" земельних, майнових, бюджетних та інших господарських питань. Адже попри те, що зараз нова депутатська група порівняно нечисельна, вочевидь, існує певний потенціал для її розширення. Це підтверджують слова керівника утворення Антона Сосновського, який зазначив: "В подальшому до групи можуть вступити ще декілька депутатів, які приєднаються до нас пізніше – з різних політичних сил, в тому числі і з «Батьківщини»". Крім того, серйозним козирем "Міста майбутнього" є сама фігура Кравчука, якого називають "сірим кардиналом" луцької мерії. Вплив у раді, вплив на її виконавчі органи, поєднаний з впливом на міського голову Миколу Романюка робить "Місто майбутнього" своєрідною гримучою сумішшю. І якщо у першій позиції "депутатська бригада" Никитюка поки що виграє, то у двох інших перевага не на їх боці. Сукупність вище названих факторів вочевидь і дає підстави депутату Сосновському зараз поводитися досить впевнено і показувати, що він не боїться виключення з фракції.

 Попри всі наші припущення, чітка картина до кінця не зрозуміла. Але зараз можна твердо констатувати лише одне - у Луцькій міській раді відбувається переформатування. До чого це все призведе, і як це вплине на життя лучан, покаже час.

 

 

З повагою, спеціально для

 Аналітичної  групи "Волинь"                                                       А. Келехен

 

 

 

сайт Варта громади