Українці пішли слідами європейців: ранніх шлюбів у нас стає все менше, а середній вік, коли жінки йдуть у ЗАГС, це 27 років, чоловіки - 30. Про це свідчить дослідження Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, пише «Сьогодні».
Так, у 2010-му близько 2,7% шлюбів були взяті, коли наречена була молодшою 18 років, проти 3% у позаминулому році. Найчастіше ранні шлюби реєструють у селах. Експерти кажуть, що чималу роль у «старінні» шлюбу зіграли кар'єрні устремління - все більше жінок хочуть стати самостійними бізнес-леді, а тільки після успішно реалізованих планів няньчитися з дітьми. Чоловіки також хочуть забезпечити своїй родині, у першу чергу, достаток. Крім того, вважає співробітник Інституту демографії Людмила Слюсар, «винна» і сексуальна свобода. «Якщо раніше грали весілля у тому числі і заради сексуальних відносин, то зараз така необхідність відпала», - говорить Слюсар.
Цікаво, що кожного десятого віком від 20 до 29 років взагалі не приваблюють подружні стосунки. Вони хочуть повністю зосередитися на кар'єрі і власному житті без другої половинки.
У той же час Україна відрізняється високим рівнем одружень. За словами Слюсар, тільки 3% людей віком від 35 до 49 років не мали досвіду шлюбного життя. Причому не всі віддають перевагу офіційним відносинам - приблизно 10-12% пар живуть у цивільному шлюбі. Головне, щоб була любов і бажання мати поруч рідну людину - згідно з опитуванням, саме ці чинники є основними мотивами для спільного проживання.
Коментарі
коментарів немає