Група волинських студентів істориків та будівельників відправляться на територію Польщі, де вони мають впорядковувати українські кладовища.

 

Вчора, 29 червня, голова Волинської обласної держадміністрації Борис Клімчук мав зустріч з представниками Польщи. Вони обговорили можливість відкриття на Волині місць історичної пам’ятки польського народу.

 

Після зустрічі, яка мала закритий для преси характер, Борис Клімчук надав коментар представникам ЗМІ.

 

«Я говорив, вони слухали. Я їм доводив позицію української сторони, свою позицію про ті роботи, які волиняни будуть виконувати на своїй стороні, а також про роботи, які ми будемо виконувати на території Польщі. Я втомився від того, що не обласштовані кладовища наших українців за Бугом. Я втомився від того, що у нас, на Волині, теж є забуті кладовища, затоптані, де корови пасуться. Це неправильно. Це буде незалежно від того, чи будуть президенти України та Польщі на кладовищах у Сагрині та Острівцях (За попередніми планами президенти України та Польщі мають зустрітися на Волині, щоб провести обговорення цього питання – «Під прицілом»), чи відбудеться відкриття», - розповів представникам ЗМІ голова Волинської ОДА.

 

Борис Клімчук запевнив, що він виконає свою роботу по реставрації кладовищ в Сагрині та Острівцях: «Моя робота полягає у тому, щоб огородити кладовища, поставити пристойний паркан. Він виготовляється,  я вже сьогодні бачив секції цього паркану. Він – невисокий, метр двадцять. Недорогий, але металевий. На одній секції у буде бронзовий римо-католицький хрест, на іншій секції – православний. Це буде в Острівцях і на п’яти кладовищах, які є у протоколі, підписаному у 2009 році».

 

Пан Клімчук повідомив, що начальник відділу управління культури луцької мерії Сергій Годлевський з групою студентів історичного факультету збираються на польську сторону. Вони подивляться Модринь біля Сагриня – наше зовсім невпорядковане кладовище, до поховані наші бійці. Доречно зазначити, що разом з паном Годлевським відправляється і група будівельників. Це для того, щоб були зроблені всі відповідні роботи: зробити огорожі, поновити хрести.

 

«Я б не назвав це реставрацією, в повному значенні цього слова. Це швидше ушанування місць поховання, з точки зору їх окультурення, створення на місцевості якихось під’їзних доріг. Щоб все було пристойно», - сказав Борис Клімчук.

 

Голова Волинської обласної держадміністрації зауважив, що він готовий виконувати ці роботи як на українській так і на польській стороні. «Для цього мені не потрібно бюджетних коштів. Справляємося фондами, людьми, які дають кошти на цю справу – порядними українськими бізнесменами-патріотами», - сказав він.