Американці оголосили про перші успіхи в розробці перспективної технології SolarWindow, яка дозволить використовувати прозорі шибки як сонячні панелі, що генерують електроенергію.
Фахівці компанії New Energy Technologies створили перший у світі робочий прототип звичайного скла з електрогенеруючим прозорим покриттям, що має великі комерційні перспективи.
Унікальне органічне електрогенеруюче покриття складається в основному з водню та вуглецю і може наноситися на будь-яке скло. При цьому можна регулювати ступінь прозорості та відтінок шибки відповідно до побажань клієнта і вимог архітектора будинку.
На відміну від інших фотоелектричних генераторів, нове покриття не вимагає при виготовленні сонячної панелі нагрівання чи підвищеного тиску. Воно просто наноситься розпиленням при кімнатній температурі, що дозволяє істотно зменшити вартість, наприклад, оснащення електрогенеруючими шибками величезних хмарочосів або теплиць.
У ході лабораторних тестів, вчені нанесли нове покриття на гнучку легку плівку з розповсюдженого пластику (поліетилентерефталату або PET). Розробники вважають, що такі «тоновані» плівки знайдуть широке застосування і можуть наноситися на шибки будинків, вікна автомобілів і т.д.
Прототип електрогенеруючого скла успішно створює напругу, достатню для живлення джерела освітлення або невеликого електродвигуна. При цьому енергію можна одержати не тільки від сонячного, але й від штучного освітлення.
Джерело:infonova.org.ua
Коментарі
коментарів немає