Незважаючи на широкий наступ, що ведеться в області пристроїв зберігання даних з боку Flash-пам'яті та інших нових технологій, старі, звичні всім, оптичні диски, схоже, не збираються здавати свої позиції.
Нещодавно дослідники компанії General Electrics домоглися успіху у здійсненні запису 500 Гб даних на оптичний голографічний диск, компанія Panasonic також працює у цьому напрямку, а тепер і компанія LG оголосила про розробку нового оптичного носія для довгострокового зберігання даних, інформаційний шар якого виготовлений із матеріалу, який за складом близький до каменя природного походження.
Компанія LG, разом із компанією Millenniata незабаром збираються почати масове виробництво нових "кам'яних" носіїв інформації. Кожен із цих дисків, або як їх називають M-Disc, можна занурити у рідкий азот, а потім у киплячу воду абсолютно без ризику втратити записані на ньому дані.
Звичайно, ще рано стверджувати що-небудь настільки категорично, але розробники цієї технології вважають, що диски M-Disc майже неможливо пошкодити, на відміну від звичайних недорогих DVD-дисків, які повністю виходять із ладу через кілька років через псування органічних речовин, які присутні в їхній конструкції. Фахівці компанії Millenniata вважають, що згідно з розрахунками, диски M-Disc будуть практично вічними, принаймні, дані з них можна буде зчитати через 1000 років, за умови правильного їхнього зберігання у відповідних умовах навколишнього середовища.
У звичайних дешевих CD і DVD-дисках для зберігання даних використовується шар напівпрозорої речовини, що під впливом світла лазера перетворюється у повністю непрозорий стан, формуючи біти, з яких і складається записана на диск інформація. Але згодом ця речовина розкладається, межі бітів стають розмитими і диск перестає читатися. У технології M-Disc лазер буде використовуватися для того, що б фізично зробити отвір в інформаційному шарі, виготовленому з довговічного матеріалу. Таким чином, у нових дисках просто немає чому псуватися із часом.
Диски M-Disc можуть читатися будь-яким звичайним DVD-приводом, але для його запису, звичайно, буде необхідний спеціальний привід. Швидкість запису дисків M-Disc невелика і становить близько 5 мегабайт за секунду. Незважаючи на таку невисоку швидкість запису та відносно малий на сьогоднішній день обсяг даних, 4,7 гігабайта, технологія M-Disc всерівно виглядає досить цікаво з урахуванням її можливості зберігати дані практично безстроково.
Звичайно, як і всі нові технології оптичного зберігання даних, технологія M-Disc розроблена не з розрахунку на широкий масовий вжиток. Її основною областю застосування стане довгострокове архівування даних. Масовий випуск дисків M-Disc і пристроїв для їхнього запису почнеться у жовтні цього року, а вартість одного такого диску буде складати близько трьох доларів.
Джерело:infonova.org.ua
Коментарі
коментарів немає