Але, більшість спроб виготовити провідники з надпровідних матеріалів закінчилося невдачами, виготовлені проводи виходили крихкими і неймовірно дорогими. Дослідники з Тель-авівського університету розробили новий тип надпровідного матеріалу, що може передавати у сорок разів більше енергії, ніж мідний провідник такої ж товщини.
Команда тель-авівських вчених, замість використання металів або металевих сплавів, взяла за основу монокристалічну жилу зі штучного сапфіра, виробництво яких обходиться досить дешево. Кожне сапфірове волокно має діаметр дещо більше діаметра людської волосини. Для забезпечення механічної міцності волокна його зверху покрили спеціальною керамічною сполукою. Коли проводи, сплетені з таких жил охолоджуються до низької температури, то сапфір переходить у надпровідний стан. Охолодження провідника здійснюється спеціальною системою, що використовує недорогий рідкий азот, який є відходом виробництва підприємств, що одержують кисень і аргон для потреб зварювального виробництва.
Доктор Боаз Алмог (Dr. Boaz Almog), один із вчених, що приймали участь у розробці надпровідних проводів, вважає, що подібні технології можуть стати ідеальним рішенням для передачі енергії від віддалених джерел поновлюваної енергії та для організації магістральних ліній передачі енергії великих міст і промислових підприємств майбутнього.
Джерело:infonova.org.ua
Коментарі
коментарів немає