Користувачі Інтернету обговорюють у своїх блогах умови задачі з математики з підручника 5 класу про державтоінспектора на мотоциклі, який, обурений ігноруванням правил дорожнього руху, набрав таку швидкість, що не помітив, як проїхав повз порушника.
Незвичайне завдання для дітей 11-12 років з’явилось на кількох розважальних веб-ресурсах після того, як здивований батько учениці однієї зі столичних шкіл опублікував у соціальній мережі фотографію сторінки підручника.
«Проїжджаючи повз пост ДПС ДІБДР зі швидкістю 105 км / год, власник автомобіля „Ока“ не зупинився за сигналом співробітника інспекції. Вже через 2 хвилини після цього обурений інспектор мчав за ним на мотоциклі марки BMW, але, розвинувши швидкість близько 210 км / год , не помітив, як обігнав порушника», — пишеться в підручнику.
В умовах задачі зазначається, що державтоінспектор обігнав порушника, за яким гнався, але усвідомив це тільки через 10 хвилин. Зрозумівши свою помилку, співробітник ДПС розвернувся, і, знизивши швидкість до 15 км / год, поїхав назустріч водієві.
«Через якийсь час після розвороту інспектор зустріне „Оку“?», — запитують автори підручника.
Думка блогерів з приводу завдання розділилась. Одні вважають, що воно формує в дітей негативний образ поліцейських, інші сподіваються, що підручник замінять у ході реформи освіти, а треті намагаються вирішити задачу.
«Дійсно, не смішно якось від того, що дітям у 5-му класі співробітників поліції показують як тугодумів. Навряд чи це формує позитивний образ правоохоронців», — пише блогер Василь.
Інтернет-користувач Георгій гордо відзвітував про її вирішення: «Через сім хвилин. Хоча не факт, що такий „кмітливий“ інспектор взагалі зустріне „Оку“, враховуючи те, що він „усвідомив“ тільки через 35 км».
Ще один учасник соціальної мережі порахував, що школярі повинні визначити «скільки грошей водій „Оки“ віддасть інспектору ДПС».
Перед змістом підручника з математики для учнів 5 класів І. Зубарєва і А. Мордкович видавництва «Мнемозина», який опинився в розпорядженні «Інтерфаксу», пишеться, що на нього отримані позитивні висновки Російської академії наук (N 10106-5215/9 від 31.10. 2007) і Російської академії освіти (N 01-660/5/7д від 29.10.2007).
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки Російської Федерації», — читаємо на звороті обкладинки.
Джерело: Gazeta.ua
Коментарі
коментарів немає